fbpx

Pisarka

Ottessa Moshfegh

 

Ottessa Moshfegh urodziła się w Stanach Zjednoczonych, ale pochodzi z rodziny wielokulturowej: jej matka urodziła się w Chorwacji, a ojciec, jest pochodzącym z Iranu Żydem. Być może z tego powodu autorka uważa się za osobę nietypową i od dawna pociąga ją wszelka odmienność, co widać w jej powieściach i opowiadaniach. Moshfegh, uznana przez literackie pismo „Granta” za jedną z najbardziej obiecujących pisarek młodego pokolenia, jest laureatką wielu nagród literackich, między innymi Pushcart Prize, O. Henry Award i Plimpton Discovery Prize. Za pierwszą powieść, Byłam Eileen (Wydawnictwo W.A.B., 2015), autorka była nominowana do National Book Critics Circle Award i do Nagrody Bookera, jak również otrzymała prestiżową PEN/Hemingway Award za debiut. Jej teksty ukazują się w pismach literackich „Granta”, „The New Yorker, „The Paris Review”.

Nagrania

Audycje i filmiki

Debata o kulturze

W audycji “Debata o kulturze” Radia Opole o książce Ottessy Moshfegh „Mój rok relaksu i odpoczynku” rozmawiają Agnieszka Zientarska i Mateusz Torzecki.

Tygodnik Kulturalny

W programie “Tygodnik Kulturalny” “TVP o Moim roku relaksu i odpoczynku Ottessy Moshfegh.

Czytelnia

W audycji “Czytelnia” “Dwójki” Polskiego Radia Małgorzata Szymankiewicz wraz z Magdaleną Mikołajczuk i Piotrem Koftą rozmawia o Moim roku relaksu i odpoczynku Ottessy Moshfegh.

Zapisz się na newsletter!

Zapisz się na newsletter!

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter z książkowymi zapowiedziami Wydawnictwa Pauza, możesz zostawić nam swój adres mailowy.

Email został dodany!