Autorzy Pauzy

Laureaci międzynarodowych nagród literackich, autorzy wyjątkowych książek, artyści rewolucjonizujący techniki powieściowe i sprawni kolonizatorzy powieściowych światów.

 

Ariana Harwicz

Jedna z najbardziej odważnych współczesnych pisarek argentyńskich. Zgiń, kochanie to jej pierwsza powieść, która ukazała się w 2012 roku, natychmiast zdobyła uznanie krytyki literackiej i kilka ważnych nagród. W 2018 roku powieść została przełożona na angielski i nominowana do Międzynarodowej Nagrody Bookera, wraz z Biegunami Olgi Tokarczuk.

Kevin Barry

Pisarz irlandzki, utytułowany sześcioma nagrodami literackimi, między innymi prestiżową International Dublin Literary Award. Autor powieści i opowiadań, które jak dotąd nie ukazały się w języku polskim. Powieść Nocny prom do Tangeru znalazła się na liście nominacji do tegorocznej nagrody Bookera.

 

Elise Karlsson

Szwedzka pisarka, redaktorka i krytyczka literacka publikująca między innymi w dzienniku „Aftonbladet”. Uznanie przyniosła jej wydana w 2014 roku w Szwecji Linia.

Lauren Groff

Obsypana nagrodami pisarka amerykańska, autorka trzech powieści i dwóch zbiorów opowiadań. Nominowana do National Book Award w 2018 roku Floryda to pierwszy zbiór opowiadań autorstwa Groff, który ukazuje się po polsku.

 

Therese Bohman

Pisarka szwedzka, autorka trzech powieści. Jej głośną książkę O zmierzchu nominowano do Nagrody Augusta.

 

Ottessa Moshfegh

Jedna z najbardziej obiecujących amerykańskich pisarek młodego pokolenia, laureatka Pushcart Prize, O. Henry Award i Plimpton Discovery Prize. Za pierwszą powieść, Byłam Eileen (Wydawnictwo W.A.B., 2015), nominowana do National Book Critics Circle Award i do Nagrody Bookera.

 

Sigrid Nunez

Pisarka amerykańska, laureatka prestiżowej National Book Award z 2018 roku za powieść Przyjaciel, autorka ośmiu powieści i słynnej biografii Sempre Susan: A Memoir of Susan Sontag.

 

 

Sarah Hall

Pisarka bryyjska, laureatka Commonwealth Writers’ Prize for Best First Novel, Betty Trask Award i Lakeland Book of the Year za powieść Haweswater.  Nominowana do Nagrody Bookera.

 

Gunnhild Øyehaug

Norweska autorka zbiorów poetyckich, esejów, opowiadań i powieści, laureatka Nagrody Doblouga. Słynna w Norwegii powieść Czekaj, mrugaj w 2018 roku została nominowana do amerykańskiej National Book Award za najlepszą książkę tłumaczoną.

 

Tommy Wieringa

Uznany pisarz holenderski, autor kilku powieści, laureat Nagrody F. Bordewijka i Nagrody Libris, nominowany do nagród IMPAC Literary Award, Premio Strega Europeo i Premio Gregor von Rezzori. Nakładem Pauzy ukazała się jego Piękna młoda żona.

 

Édouard Louis

Nominowany do Nagrody Goncourtów pisarz francuski. Jego debiutancka powieść sprzedała się we Francji w nakładzie ponad 300 tysięcy egzemplarzy i została opublikowana za granicą w 25 językach. Od tego czasu Louis napisał dwie kolejne osnute na faktach powieści: wydaną we Francji w 2016 roku Historię przemocy (polskie wydanie ukazało się w 2018 roku) i najnowszą Qui a tué mon père.

Arnon Grunberg

Autor wydanej w Pauzie głośnej powieści obyczajowej Tirza. Uważany za jednego z najlepszych i najciekawszych współczesnych pisarzy niderlandzkich. Jednocześnie – znany publicysta komentujący wydarzenia współczesnego świata. Laureat Constantijn Huygens Prize za całokształt twórczości.

 

Daniel Magariel

Pisarz amerykański, laureat New York Times Book Review Editors’ Choice oraz Amazon Best Book of 2017. Wydany przez Pauzę Nasz chłopak, jego debiutancka powieść, zdobyła uznanie krytyków w USA i Wielkiej Brytanii, a prawa do niej zostały sprzedane do kilkunastu krajów.

 

David Vann

Pochodzący z Adak na Alasce pisarz amerykański, autor opowiadań i kilku powieści, wydawanych w ponad dwudziestu językach, laureat czternastu nagród literackich. Legenda o samobójstwie to pierwsza książka jego autorstwa, która ukazała się po polsku w 2018 roku.

Miranda July

Amerykańska twórczyni filmów, artystka i pisarka. Wydany przez Pauzę zbiór opowiadań Pasujesz tu najlepiej został nagrodzony Frank O’Connor International Short Story Award. Pierwszy bandzior (tytuł oryginalny: The First Bad Man), wydany dotąd w ponad dwudziestu krajach, to pierwsza książka jej autorstwa, która ukazała się po polsku w 2018 roku.

 

Zapisz się na newsletter!

Zapisz się na newsletter!

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter z książkowymi zapowiedziami Wydawnictwa Pauza, możesz zostawić nam swój adres mailowy.

Email został dodany!