fbpx

Wydawnictwo Pauza –

profil wydawnictwa

 

Tworząc Wydawnictwo Pauza precyzyjnie zdefiniowałam profil mojego wydawnictwa.

W Pauzie wydaję:

– prozę zagraniczną (powieści i opowiadania)

– nonfiction obecnych i wpisanych do planów wydawniczych na kolejne lata autorów Pauzy

– książki nagradzane lub nominowane do nagród na innych rynkach wydawniczych (rodzimych, lub zagranicznych)

– debiuty literackie, które nie otrzymały jeszcze nominacji do nagród, ale cieszą się uznaniem krytyków w swoich krajach

Czego nie wydaję?

– książek polskich autorów

– książek nonfiction autorów nie wydawanych wcześniej w Pauzie

– poezji, poradników, książek kulinarnych czy celebryckich, prozy obyczajowej

Nie interesują mnie też propozycje z gatunku „vanity publishing” – nie wydaję książek „na zlecenie”, ani za pieniądze autorów.

Ze względu na to, że sama prowadzę wydawnictwo, osobiście dobieram wszystkie tytuły do planu wydawniczego. Ponieważ czytam biegle tylko po angielsku, książki zagraniczne spoza obszaru anglojęzycznego muszą być dostępne w angielskim tłumaczeniu, w całości (nie wystarczą fragmenty!). Wyjątkiem mogą być opowiadania (zdarzało mi się kupić prawa w oparciu o kilka przetłumaczonych opowiadań), lub autorzy wydawani wczesniej po polsku, których twórczość znam i cenię. Nie kupuję tytułów do planu wydawniczego na podstawie recenzji czy rekomendacji zewnętrzych, o ile sama nie czytałam tekstu.

Więcej informacji na temat powstania wydawnictwa można znaleźć w wywiadach tutaj:  https://wydawnictwopauza.pl/o-pauzie/

Zapisz się na newsletter!

Zapisz się na newsletter!

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter z książkowymi zapowiedziami Wydawnictwa Pauza, możesz zostawić nam swój adres mailowy.

Email został dodany!