fbpx

David Vann

Brud

Tłumaczenie: Dobromiła Jankowska

Premiera: 11 września 2019 roku

Dwudziestodwuletni Galen mieszka z matką w odosobnionej, otoczonej sadami owocowymi starej rezydencji w Kalifornii. Ojca nie zna, przemocowy dziadek nie żyje, a babcia powoli traci pamięć. Żadne z nich nie pracuje, utrzymują się z rodzinnego majątku, na który czyhają siostra matki Helen i jej siedemnastoletnia córka Jennifer. Kiedy w pięcioro wyruszają na kilka dni wspólnego, rodzinnego odpoczynku, długo skrywane emocje wybuchają.

David Vann po raz kolejny zaskakuje i szokuje, przedstawiając nam Galena. Zaprasza czytelników do odwiedzenia zakamarków umysłu tego rozgorączkowanego, niestabilnego psychicznie bohatera, który powoli osuwa się w szaleństwo.

Wideo

David Vann

Powitanie

David Vann wita się z polskimi czytelnikami przed premierą Legendy o samobójstwie.

WIDEO

Z „Brud” Czytanie To Przygoda

Rekomendacja

Nagrania

Audycje i filmiki

Poczytalni

W audycji „Poczytalni” radia TOK FM o powieści „Brud” Davida Vanna rozmawiają Marta Perchuć-Burzyńska , Aneta Pytrus, Filip Kekusz.

Czytelnia

W audycji „Czytelnia” „Dwójki” Polskiego Radia Małgorzata Szymankiewicz wraz z Iwoną Rusek i Piotrem Koftą rozmawia o Brudzie Davida Vanna.

Rekomendacje

Opinie o książce

{

Vann ma niezwykły dar obrazowania surowej rzeczywistości rodziny, którą trzymają przy sobie nienawiść i przemoc. Fascynująca, trudna do zapomnienia lektura.

– „Library Journal”

{

Odważna i znakomita… „Brud” pokazuje nam coś nieoczekiwanego i zaskakującego. Szczegóły, jak zawsze u Vanna, są oddane idealnie.

 

– „San Francisco Chronicle”

{

David Vann jest mistrzem pisania o najciemniejszej stronie ludzkiego serca…nurkuje w mroczne zakątki ludzkiej psychiki. To powieść jednocześnie fascynująca i niepokojąca.

– „Denver Post”

{

Autor, którego można czytać i czytać.

– „The Economist”

{

Niepokojąca.

– „Financial Times”

Zapisz się na newsletter!

Zapisz się na newsletter!

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter z książkowymi zapowiedziami Wydawnictwa Pauza, możesz zostawić nam swój adres mailowy.

Email został dodany!