fbpx

Zobacz nowość: Mleko krew żar

Wydawnictwo
Pauza

40% rabatu na opowiadania!

Newsweek - wywiad z Davidem Vannem o „Komodo”

„Chciałem pokazać czytelnikom wszystkie piękne miejsca do nurkowania by potem doprowadzić do rodzinnego spięcia, które ociera się o katastrofę. (…) Przede wszystkim chciałem zrozumieć coś, co wydarzyło się między mną a siostrą. Jako dzieci żyliśmy w przyjaźni, ale po latach coś między nami pękło. (…) trafiła już do czytelników w kilku krajach, w tym w Polsce, ale staram się zachować to w tajemnicy przed rodziną. Nie umieściłem informacji o Komodo na swojej stronie internetowej. Boję się, że w tym stanie siostra nie będzie mogła przyjąć tej książki, jak należy, że odczyta z niej tylko to, co złe. (…) Ponadto głęboko wierzę, że literatura jest w stanie wypalić zło, które zalega w rodzinie. (…) Wierzę, że w sztuce - a jest tak od czasów tragedii antycznej - na końcu dramatu jest oczyszczenie.”

- David Vann w rozmowie z Aleksandrem Hudzikiem dla „Newsweeka”
IMG 1166 1
IMG 1167 1
IMG 1165 1

Podaj dalej

Autorzy Pauzy, o których mowa w recenzji

David Vann small

O AUTORZE

David Vann urodził się na Adak, jednej z Wysp Aleuckich na Alasce. Jest autorem opowiadań i kilku powieści, wydawanych w ponad dwudziestu językach, i laureatem czternastu nagród literackich.

Legenda o samobójstwie to pierwsza książka jego autorstwa, która ukazuje się po polsku. Była to też pierwsza książka Wydawnictwa Pauza, wydana w styczniu 2018 roku.

Jesienią 2019 roku ukazał się <a href="https://wydawnictwopauza.pl/produkt/brud/"...

Książki Pauzy wspomniane w recenzji

KOMOD_VANN_3D_BT

39,90 44,90