fbpx

Zobacz nowość: Nędza

Wydawnictwo
Pauza

Newsweek - wywiad z Davidem Vannem o „Komodo”

„Chciałem pokazać czytelnikom wszystkie piękne miejsca do nurkowania by potem doprowadzić do rodzinnego spięcia, które ociera się o katastrofę. (…) Przede wszystkim chciałem zrozumieć coś, co wydarzyło się między mną a siostrą. Jako dzieci żyliśmy w przyjaźni, ale po latach coś między nami pękło. (…) trafiła już do czytelników w kilku krajach, w tym w Polsce, ale staram się zachować to w tajemnicy przed rodziną. Nie umieściłem informacji o Komodo na swojej stronie internetowej. Boję się, że w tym stanie siostra nie będzie mogła przyjąć tej książki, jak należy, że odczyta z niej tylko to, co złe. (…) Ponadto głęboko wierzę, że literatura jest w stanie wypalić zło, które zalega w rodzinie. (…) Wierzę, że w sztuce - a jest tak od czasów tragedii antycznej - na końcu dramatu jest oczyszczenie.”

- David Vann w rozmowie z Aleksandrem Hudzikiem dla „Newsweeka”
IMG 1166 1
IMG 1167 1
IMG 1165 1

Autorzy Pauzy, o których mowa w recenzji

David Vann small

O AUTORZE

David Vann urodził się na Adak, jednej z Wysp Aleuckich na Alasce. Jest autorem opowiadań i kilku powieści, wydawanych w ponad dwudziestu językach, i laureatem czternastu nagród literackich.

Legenda o samobójstwie to pierwsza książka jego autorstwa, która ukazuje się po polsku. Była to też pierwsza książka Wydawnictwa Pauza, wydana w styczniu 2018 roku.

Jesienią 2019 roku ukazał się Brud, a na styczeń 2021 roku planowana jest powieść Halibut na Księżycu, napisana dziesięć lat po Legendzie… swego rodzaju odpowiedź na pytania postawione w Legendzie… i prequel opowiadający o losach Jima w ostatnich tygodniach życia.

Autor kilkakrotnie gościł w Polsce, między innymi na Festiwalu Conrada w Krakowie, w Big Book Cafe i w Nowym Teatrze w Warszawie.

Wszystkie książki Davida Vanna przekłada z angielskiego Dobromiła Jankowska.

Zdjęcie autora: Copyright © Susanne Schleyer/autorenarchiv.de

Książki Pauzy wspomniane w recenzji

KOMOD_VANN_3D_BT

39,90 44,90 
23,94 26,94 

Promocja

e-book: 39,90  23,94 
książka: 44,90  26,94 
Scroll to Top