fbpx

Zobacz nowość: Nędza

Wydawnictwo
Pauza

Wysokie Obcasy o „Komodo”

„Jeśli ten rok przyniesie więcej podobnych książek, będzie należał do najlepszych. Przynajmniej pod względem czytelniczym. (…) Dawno nie czytałam tak wnikliwego portretu kobiety. Bardzo polecam. I jeszcze to zakończenie, niejednoznaczne, otwarte na spekulacje. Aż musiałam je omówić z wydawczynią tej powieści.”

- Beata Kęczkowska, „Wysokie Obcasy”
IMG 0180
IMG 0179

Autorzy Pauzy, o których mowa w recenzji

David Vann small

O AUTORZE

David Vann urodził się na Adak, jednej z Wysp Aleuckich na Alasce. Jest autorem opowiadań i kilku powieści, wydawanych w ponad dwudziestu językach, i laureatem czternastu nagród literackich.

Legenda o samobójstwie to pierwsza książka jego autorstwa, która ukazuje się po polsku. Była to też pierwsza książka Wydawnictwa Pauza, wydana w styczniu 2018 roku.

Jesienią 2019 roku ukazał się Brud, a na styczeń 2021 roku planowana jest powieść Halibut na Księżycu, napisana dziesięć lat po Legendzie… swego rodzaju odpowiedź na pytania postawione w Legendzie… i prequel opowiadający o losach Jima w ostatnich tygodniach życia.

Autor kilkakrotnie gościł w Polsce, między innymi na Festiwalu Conrada w Krakowie, w Big Book Cafe i w Nowym Teatrze w Warszawie.

Wszystkie książki Davida Vanna przekłada z angielskiego Dobromiła Jankowska.

Zdjęcie autora: Copyright © Susanne Schleyer/autorenarchiv.de

Książki Pauzy wspomniane w recenzji

KOMOD_VANN_3D_BT

39,90 44,90 
23,94 26,94 

Promocja

e-book: 39,90  23,94 
książka: 44,90  26,94 
Scroll to Top