fbpx

Zobacz nowość: Soho

Wydawnictwo
Pauza

Magazyn Książki o „Wyspa kobiet”

Groff napisała znakomity, nieoczywisty portret kobiety, która postanowiła nagiąć świat do swoich aspiracji. Wyspa kobiet to powieść nie tylko o ambicji, ale także o cienkiej granicy między skuteczną władczynią a autokratką pijaną poczuciem mocy. Wielkość to nie to samo co dobroć, rozumie Marie, ale nie żałuje, że nie jest dobra. Czytelniczka też nie: wielkość jest zdecydowanie bardziej interesująca.”

- Katarzyna Wężyk, „Magazyn Książki”
IMG 0272

Autorzy Pauzy, o których mowa w recenzji

Groff-author-photo-clear-for-all-use-credit-to-Megan-Brown-small

O AUTORZE

Lauren Groff pochodzi ze stanu Nowy Jork. Jej debiutancka powieść, wydana w 2008 roku, została nominowana do Orange Prize i uznana za jedną z najlepszych książek roku w USA. Nominowana do National Book Award w 2018 roku Floryda to pierwszy zbiór opowiadań autorstwa Groff, który ukazał się po polsku. Przy okazji premiery Florydy autorka odwiedziła w maju 2019 roku Kraków, Wrocław i Warszawę. 

W 2022 roku ukazała się po polsku powieść Wyspa kobiet, również nominowana do National Book Award. 

Trzecia powieść, Fatum i furia z 2015 roku, zapewniła pisarce nominacje do prestiżowych nagród National Book Award i 2015 National Book Critics Circle Award for Fiction; w 2023 roku trafiła do rąk polskich czytelników w nowym przekładzie Jerzego Kozłowskiego. Fuga to debiutancki zbiór opowiadań Groff z 2009 roku.

Książki Pauzy wspomniane w recenzji

książka: 44,90 
e-book: 39,90 
Scroll to Top