fbpx

Zobacz nowości: Miałam tak wiele

Wydawnictwo
Pauza

KSIĄŻKI Jarka Holdena G. o Naszym chłopaku

(…) Ta proza jest gorzka. Jak piołun. Jest prawdziwa (jak brudny śnieg na ulicach polskich miast w marcu. Breja, syf, mokra depresja na butach, spodniach, w głowie, w ustach i uszach).

Walka rodziców, ich zgody - ugody, a potem pasmo, lawina manipulacji, kłamstw, a także razów pasem, pięściami, kopniakami, słowami.
Samotność dzieci. Dwóch braci zagubionych i zgubionych przez biologicznych stworzycieli.

„(…) w człowieku są ogromne pokłady heroizmu pod jednym warunkiem: że służy on nadziei. Człowiek jest zdolny do największych ofiar, jeżeli widzi, że to ma sens. Rozwiązania heroiczne są trudne, ale trudne dlatego, że proste, a prostych rzeczy się często nie zauważa”
(Józef Tischner, Myśli nieuczesane)

I heroizm, i nadzieja była w głównym bohaterze. Chciał tylko i aż miłości ojca. Ale ten tej prostej rzeczy nie dostrzegł. Zmarnował życie sobie i naznaczył istnienie swojego syna.
„Nadzieja głupie dzieci ma”. Ale by trwać, by łaknąć smaków życia, nic poza nadzieją nam nie pozostaje.
Bardzo mocna proza. Bardzo udany debiut. Bardzo prawdziwy kawałek życia innych. (…)

- KSIĄŻKI Jarka Holdena G.

[et_pb_image src=„https://wydawnictwopauza.pl/wp-content/uploads/2018/07/Nadzieja-głupie-dzieci-ma.png” url=„https://czytanieisluchanie.blogspot.com/2018/06/spor-o-dziecinstwo.html” url_new_window=„on” align=„center” _builder_version=„3.2.2”]
[/et_pb_image]

Autorzy Pauzy, o których mowa w recenzji

Daniel Magariel small

O AUTORZE

Daniel Magariel pochodzi z Kansas City. Studia licencjackie ukończył na Uniwersytecie Columbia, a tytuł magistra sztuk pięknych uzyskał na Syracuse University, gdzie był stypendystą Cornelii Carhart. W dzieciństwie często się przeprowadzał, mieszkał w wielu stanach w U.S.A., obecnie osiadł z żoną w Nowym Jorku. Od kilku lat publikował w pismach literackich, m.in. „Granta”, „Lit Hub”, „Salt Hill Journal”, „Stop Smiling Magazine” i „Issue Magazine”. „Nasz chłopak”, który zyskał uznanie krytyki w U.S.A. i w Wielkiej Brytanii, to jego debiutancka powieść. Prawa do książki zostały sprzedane do kilkunastu krajów – przed polskim wydaniem, książka ukazała się po włosku, niemiecku, grecku.

Zdjęcie autora Copyright © Lucas Flores Piran

Książki Pauzy wspomniane w recenzji

książka: 34,90 
e-book: 29,90 
Scroll to Top