fbpx

Zobacz nowość: Nędza

Wydawnictwo
Pauza

Nowe Książki o „Halibut na Księżycu”

„W swojej twórczości David Vann często zagląda w mroczne zakamarki ludzkiego umysłu oraz mierzy się z historią rodzinną. Nie inaczej dzieje się w najnowszej wydanej po polsku powieści Halibut na Księżycu. (…) Pisarz nie ukrywa, że nacechowany autobiograficznie Halibut na Księżycu stanowi dla niego terapię związaną z samobójczą śmiercią ojca, który targnął się na własne życie, kiedy Vann był jeszcze nastolatkiem. Autor wchodzi w głowę przepełnionego skrajnymi uczuciami człowieka, który stwarza wrażenie wyzwalania się z obłędy, by po chwili staczać się w emocjonalną przepaść, a jedynym ratunkiem staje się użycie pistoletu trzymanego w tylnej kieszeni spodni.

- Adam Słupski, „Nowe Książki”

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section fb_built=„1” _builder_version=„3.22.3”][et_pb_row _builder_version=„3.25”][et_pb_column type=„4_4” _builder_version=„3.25” custom_padding=”|||” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_image src=„https://wydawnictwopauza.pl/wp-content/uploads/2021/06/IMG_7933-scaled.jpg” title_text=„IMG_7933” url_new_window=„on” _builder_version=„4.9.7” _module_preset=„default” hover_enabled=„0” sticky_enabled=„0”][/et_pb_image][et_pb_image src=„https://wydawnictwopauza.pl/wp-content/uploads/2021/06/IMG_7726-scaled.jpg” title_text=„IMG_7726” url_new_window=„on” _builder_version=„4.9.7” _module_preset=„default” hover_enabled=„0” sticky_enabled=„0”][/et_pb_image][et_pb_image src=„https://wydawnictwopauza.pl/wp-content/uploads/2021/06/IMG_7727-scaled.jpg” _builder_version=„4.9.7” _module_preset=„default” title_text=„IMG_7727” hover_enabled=„0” sticky_enabled=„0”][/et_pb_image][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Autorzy Pauzy, o których mowa w recenzji

David Vann small

O AUTORZE

David Vann urodził się na Adak, jednej z Wysp Aleuckich na Alasce. Jest autorem opowiadań i kilku powieści, wydawanych w ponad dwudziestu językach, i laureatem czternastu nagród literackich.

Legenda o samobójstwie to pierwsza książka jego autorstwa, która ukazuje się po polsku. Była to też pierwsza książka Wydawnictwa Pauza, wydana w styczniu 2018 roku.

Jesienią 2019 roku ukazał się Brud, a na styczeń 2021 roku planowana jest powieść Halibut na Księżycu, napisana dziesięć lat po Legendzie… swego rodzaju odpowiedź na pytania postawione w Legendzie… i prequel opowiadający o losach Jima w ostatnich tygodniach życia.

Autor kilkakrotnie gościł w Polsce, między innymi na Festiwalu Conrada w Krakowie, w Big Book Cafe i w Nowym Teatrze w Warszawie.

Wszystkie książki Davida Vanna przekłada z angielskiego Dobromiła Jankowska.

Zdjęcie autora: Copyright © Susanne Schleyer/autorenarchiv.de

Książki Pauzy wspomniane w recenzji

Halibut_3D_bt.png

34,90 39,90 
20,94 23,94 

Promocja

książka: 39,90  23,94 
e-book: 34,90  20,94 
Scroll to Top