fbpx

Zobacz nowość: Dla Rouenny

Wydawnictwo
Pauza

Nowe Książki o „Halibut na Księżycu”

„W swojej twórczości David Vann często zagląda w mroczne zakamarki ludzkiego umysłu oraz mierzy się z historią rodzinną. Nie inaczej dzieje się w najnowszej wydanej po polsku powieści Halibut na Księżycu. (…) Pisarz nie ukrywa, że nacechowany autobiograficznie Halibut na Księżycu stanowi dla niego terapię związaną z samobójczą śmiercią ojca, który targnął się na własne życie, kiedy Vann był jeszcze nastolatkiem. Autor wchodzi w głowę przepełnionego skrajnymi uczuciami człowieka, który stwarza wrażenie wyzwalania się z obłędy, by po chwili staczać się w emocjonalną przepaść, a jedynym ratunkiem staje się użycie pistoletu trzymanego w tylnej kieszeni spodni.

- Adam Słupski, „Nowe Książki”

IMG_7933IMG_7726IMG_7727

Podaj dalej

Autorzy Pauzy, o których mowa w recenzji

David Vann

O AUTORZE

David Vann urodził się na Adak, jednej z Wysp Aleuckich na Alasce. Jest autorem opowiadań i kilku powieści, wydawanych w ponad dwudziestu językach, i laureatem czternastu nagród literackich.

Legenda o samobójstwie to pierwsza książka jego autorstwa, która ukazuje się po polsku. Była to też pierwsza książka Wydawnictwa Pauza, wydana w styczniu 2018 roku.

Jesienią 2019 roku ukazał się <a href="https://wydawnictwopauza.pl/produkt/brud/"...

Książki Pauzy wspomniane w recenzji

Halibut na Księżycu

34,90 39,90 

Przewiń do góry