fbpx

Zobacz nowość: Nędza

Wydawnictwo
Pauza

JA TU TYLKO CZYTAM. Wojna, ale jakaś dziwnie inna – recenzja „Dla Rouenny” w serwisie Kultura Poznań

I choć Dla Rouenny nie jest jeszcze powieścią na tak mistrzowskim poziomie, jak choćby Przyjaciel Sigrid Nunez, to już tutaj widać wspaniałe umiejętności obserwacji i syntezy, z jakich dziś słynie autorka. Jej "wietnamską" książkę warto więc przeczytać z dwóch powodów - by zobaczyć, jak kształtował się styl pisarki oraz (i to jednak ważniejsze) by poznać perspektywę, z której tak rzadko opowiada się masowemu odbiorcy o wojnie.

Autorzy Pauzy, o których mowa w recenzji

Nunez_Sigrid, © 2018 Nancy Crampton-ok

O AUTORZE

Sigrid Nunez urodziła się w Nowym Jorku i mieszka tam do dziś. Jest laureatką prestiżowej National Book Award z 2018 roku za powieść Przyjaciel. Wcześniej napisała siedem powieści i słynny memuar Sempre Susan: Wspomnienie o Susan Sontag, z której synem była związana w latach siedemdziesiątych.

Jej teksty ukazywały się między innymi w „ New York Timesie”, „The Paris Review” i „McSweeney’s”.

Po polsku Nunez „debiutowała” powieścią Przyjaciel w 2019 roku. Książka stała się nie tylko bestsellerem Pauzy praktycznie natychmiast po jej wydaniu, ale też jedną z najczęściej kupowanych i czytanych książek Pauzy z całego katalogu wydawniczego, nawet półtora roku po premierze.

Jesienią 2020 roku ukazała się najnowsza powieść autorki Pełnia miłości. Książka miała premierę niemalże w tym samym czasie w U.S.A. i w Polsce. W październiku 2020 roku Nunez gościła (niestety tylko zdalnie) na Festiwalu Conrada.

W 2021 roku ukazała się wspomnieniowa książka Sempre Susan: wspomnienie o Susan Sontag.

Książki Sigrid Nunez przekłada z angielskiego dla Pauzy Dobromiła Jankowska.

Książki Pauzy wspomniane w recenzji

NunezDlaRouenny_l3D_BT

39,90 44,90 

Scroll to Top