Zobacz nowość: Dostatek

Wydawnictwo
Pauza

Niepotrzebna wojna – recenzja „Dla Rouenny” w serwisie Lubimy Czytać

Relacja Rouenny jest niezwykle smutna i poruszająca. Wychowana w prostych warunkach relacjonuje wszystko w bardzo prostych słowach. Przez co obraz Wietnamu rezonuje w głowie jeszcze długo po zakończeniu lektury. Musicie wiedzieć, że to nie jest pejzaż, o którym zbyt często się wspomina w kinematografii czy literaturze. Jest to ten typ relacji, który zaczął wypływać po opisaniu wszystkich bohaterskich postaw i czynów stacjonujących tam żołnierzy.

Michał Wnuk, Lubimy Czytać
Zrzut ekranu 2023 03 13 o 23.59.29

Autorzy Pauzy, o których mowa w recenzji

Nunez_Sigrid, © 2018 Nancy Crampton-ok

O AUTORZE

Sigrid Nunez urodziła się w Nowym Jorku i mieszka tam do dziś. Jest laureatką prestiżowej National Book Award z 2018 roku za powieść Przyjaciel. Wcześniej napisała siedem powieści i słynny memuar Sempre Susan: Wspomnienie o Susan Sontag, z której synem była związana w latach siedemdziesiątych.

Jej teksty ukazywały się między innymi w „ New York Timesie”, „The Paris Review” i „McSweeney’s”.

Po polsku Nunez „debiutowała” powieścią Przyjaciel w 2019 roku. Książka stała się nie tylko bestsellerem Pauzy praktycznie natychmiast po jej wydaniu, ale też jedną z najczęściej kupowanych i czytanych książek Pauzy z całego katalogu wydawniczego, nawet półtora roku po premierze.

Jesienią 2020 roku ukazała się najnowsza powieść autorki Pełnia miłości. Książka miała premierę niemalże w tym samym czasie w U.S.A. i w Polsce. W październiku 2020 roku Nunez gościła (niestety tylko zdalnie) na Festiwalu Conrada.

W 2021 roku ukazała się wspomnieniowa książka Sempre Susan: wspomnienie o Susan Sontag.

Książki Sigrid Nunez przekłada z angielskiego dla Pauzy Dobromiła Jankowska.

Książki Pauzy wspomniane w recenzji

książka: 44,90 
e-book: 39,90 
Scroll to Top