fbpx

Zobacz nowości: Zaproszona i System

Wydawnictwo
Pauza

Niestety, czwarty Sopot Pauzy okazał się o tyle najmniej udany, że nie gościliśmy żadnego autora na żywo. Na włoską edycję Literackiego Sopotu była zaproszona dwójka autorów Pauzy: Valeria ParrellaDomenico Starnone.

Autor powieści Wyznanie odmówił przyjazdu ze względu na swój sędziwy wiek (trudno uwierzyć słuchając go, ale Starnone ma już prawie 80 lat!), a autorka zbioru opowiadań Za otrzymane łaski niestety nie zdążyła przyjąć drugiej dawki szczepionki, więc zrezygnowała z przyjazdu. Oboje połączyli się z sopocką publicznością zdalnie. Jak zwykle nagrania spotkań trafiły na stronę Pauzy.

Sam pobyt w Sopocie był jak zwykle świetny! Między innymi dlatego, że miałam okazję spotkać się z zespołem Simply Yourself, czy Asią i Miłoszem. Od czerwca 2021 opiekują się stroną internetową Pauzy, ale ponieważ mieszkają w Gdańsku, poznaliśmy się osobiście dopiero w Sopocie w sierpniu. Moja strona nigdy nie była taka piękna i nie śmigała tak, jak teraz od czasu opieki SYO – bardzo ich polecam! Zresztą SYO oprócz prowadzenia strony i sklepu Pauzy pomaga mi też dbać o piękny wygląd newsletterów wysyłanych co tydzień.

Rok temu po raz pierwszy nie obsługiwałam stoiska Pauzy osobiście: do współpracy zaprosiłam Paulinę i Werę z łódzkiej księgarni Do Dzieła, z którą współpracuję i której kibicuję od początku jej powstania. Paulina i Wera tak świetnie znają książki Pauzy (przeczytały wszystkie!) i tak skutecznie sprzedawały całą moją ofertę, że w tym roku również zasiądą za ladą Pauzowego stoiska w Sopocie – zapraszamy! W tym roku mamy stoisko numer 13 (i nie jest to dla nas numer pechowy!).

Rok temu zostałam też zaproszona do udziału w audycji radiowej Michała Nogasia, która była nagrywana w przepięknej siedzibie fundacji Goyki 3 Art Inkubator, odrestaurowanym pałacyku przy ulicy Goyki. W tym przepięknym otoczeniu, wraz z Jarosławem Mikołajewskim, opowiadaliśmy słuchaczom o literaturze włoskiej.

Prywatnie najlepiej wspominam oczywiście sopockie wieczory i wspaniałe kąpiele w morzu! Niezależnie od pogody, zawsze pływam w Bałtyku. Nie mogę doczekać się tegorocznych kąpieli – już za tydzień!

Oczywiście najbardziej niecierpliwie czekam na spotkanie z dwiema irlandzkimi autorki Pauzy Lucy CaldwellEimear McBride, które będą z nami!

Podaj dalej

Scroll to Top