fbpx

Zobacz nowości: Miałam tak wiele

Wydawnictwo
Pauza

Trzeci rok Pauzy w Sopocie

Po dwóch udanych festiwalach w Sopocie w latach 2018 i 2019, nastał trudny rok 2020 i pandemia. Edycja kanadyjska festiwalu została mocno zagrożona obostrzeniami w podróżowaniu, które uniemożliwiły wielu autorom przyjazd do Sopotu. Na miejsce dotarł tylko jeden autor zagraniczny, David Szalay, który urodził się w Kanadzie, a obecnie mieszka w Budapeszcie. Jego Turbulencje, których akcja dzieje się w dużej mierze w samolotach, były wydawniczym strzałem w dziesiątkę w tym trudnym czasie, kiedy chyba wszyscy tęskniliśmy za podróżami. Turbulencje stały się jednym z bestsellerów Pauzy, autor był zadowolony z pobytu w Sopocie, a od tego czasu ukazała się jego kolejna powieść po polsku, Londyn.

Oprócz spotkania na żywo na Davidem, odbyły się jeszcze dwa spotkania zdalne: ze szwedką Andreą Lundgren, autorką zbioru opowiadań Fauna Północy, oraz z Kanadyjczykiem Nicolasem Dicknerem, autorem pięknej powieści drogi Nikolski. Przy okazji wspomnę, że Nikolski to idealna powieść na wakacje: nie jest ciężka i opowiada o poszukiwaniu swego miejsca na ziemi – jeśli jej nie znacie, to bardzo polecam!

Na spotkanie z Andreą, pomimo złamanej nogi i ogromnego upału, przyjechała tłumaczka Karolina Ancerowicz, autorka przekładu jednego z opowiadań w zbiorze, która teraz pracuje nad nowym projektem dla Pauzy. Więcej informacji wkrótce!

Jak na spotkania pandemiczne przystało, wszystkie trzy zostały nagrane w całości! Możecie je obejrzeć – na stronie Pauzy znajdziecie linki do nich.

Trzeci Literacki Sopot był inny od poprzednich, ale jednak udany. Oczywiście frekwencja „na żywo” była mniejsza, a sam Sopot trochę opustoszały, ale publiczność online dopisała! Ja sama najbardziej lubię spotkania na żywo, ale bardzo cenię sobie nagrania, które pozwalają osobom, które nie mogę na spotkanie dotrzeć, uczestniczyć w wydarzeniu. Wiele osób ogląda spotkania długo „po fakcie” – cieszy mnie, że dwa lata po tamtej edycji festiwalu, ktoś, kto o nich nie słyszał, może odkryć te ciekawe rozmowy.

Podaj dalej

Książki Pauzy wspomniane we wpisie

książka: 39,90 
e-book: 34,90 
książka: 39,90 
e-book: 34,90 
książka: 34,90 
e-book: 29,90 
Scroll to Top