fbpx

Zobacz nowości: Szczegóły i Fuga

Wydawnictwo
Pauza

Zupełnie inna opowieść o „Nasz chłopak”

„Powieść Daniela Magariela – kolejne literackie wydarzenie, jakie zawdzięczamy wydawnictwu Pauza – wpisuje się oczywiście w nurt prozy adolescencyjnej, ale utrata niewinności rozumiana jest tu jako wyzbycie się naiwności, jednego z najważniejszych atrybutów dobrego dzieciństwa. Nasz chłopak nie daje więc nadziei ani bohaterom, ani czytelnikom. Jest opowieścią o bólu i rozczarowaniu, która pozostawia ból, ale nie rozczarowuje.”

- Przemysław Poznański, „Zupełnie inna opowieść”

Zrzut ekranu 2021-01-24 o 10.30.02Zrzut ekranu 2021-01-24 o 10.30.09Zrzut ekranu 2021-01-24 o 10.30.16Zrzut ekranu 2021-01-24 o 10.30.25

Autorzy Pauzy, o których mowa w recenzji

Daniel Magariel small

O AUTORZE

Daniel Magariel pochodzi z Kansas City. Studia licencjackie ukończył na Uniwersytecie Columbia, a tytuł magistra sztuk pięknych uzyskał na Syracuse University, gdzie był stypendystą Cornelii Carhart. W dzieciństwie często się przeprowadzał, mieszkał w wielu stanach w U.S.A., obecnie osiadł z żoną w Nowym Jorku. Od kilku lat publikował w pismach literackich, m.in. „Granta”, „Lit Hub”, „Salt Hill Journal”, „Stop Smiling Magazine” i „Issue Magazine”. „Nasz chłopak”, który zyskał uznanie krytyki w U.S.A. i w Wielkiej Brytanii, to jego debiutancka powieść. Prawa do książki zostały sprzedane do kilkunastu krajów – przed polskim wydaniem, książka ukazała się po włosku, niemiecku, grecku.

Zdjęcie autora Copyright © Lucas Flores Piran

Książki Pauzy wspomniane w recenzji

książka: 34,90 
e-book: 29,90 
Scroll to Top