fbpx

Zobacz nowość: Soho

Wydawnictwo
Pauza

Zapiski z dni Apokalipsy – Kinga Piech na blogu „Dziennik Teatralny” o książce „Niebieska księga z Nebo”

„Niebieska Księga z Nebo” przedstawia wyrok, która oślepiona własnym interesem ludzkość może bezmyślnie na siebie ściągnąć. Ma wygłos proekologiczny i antykonsumpcyjny. Pokój, bezpieczeństwo i życie, które znamy – wszystko to może zostać nam odebrane i nikt nie będzie prosił o pozwolenie. Kruchość życia i marność materii są spychane w głąb naszej świadomości, dopóki jest za późno by docenić prawdziwe wartości.

Pomimo niekwestionowanie ciężkiego i nie należącego do pokrzepiających zagadnienia, które Ros poruszyła w „Niebieskiej Księdze z Nebo”, nie jest to powieść o całkowitym upadku świata i ludzkości.

Jest to równocześnie historia o znajdywaniu miłości w miejscach, gdzie jej nie ma oraz nadziei w czasach, gdy zdaje się być ona pozbawiona znaczenia. Opowiada o nowym początku napisanym po otwartym zakończeniu.

Kinga Piech, blog „Dziennik Teatralny”
Zrzut ekranu 2023 01 16 o 21.13.39

Autorzy Pauzy, o których mowa w recenzji

Manon fota

O AUTORZE

Manon Steffan Ros to walijska pisarka młodego pokolenia, wszechstronna artystka: pisze powieści, sztuki teatralne i scenariusze filmowe. Jest laureatką nagród zarówno za dzieła artystyczne wystawiane na scenie, książki dla dzieci, jak i powieść dla dorosłych czytelników. Za Niebieską Księgę z Nebo otrzymała najbardziej prestiżowe walijskie nagrody literackie: National Eisteddfod Prose Medal w 2018, a także Llyfr y Flwyddyn (Wales Book of the Year) w 2019 roku.

Książki Pauzy wspomniane w recenzji

książka: 34,90 
e-book: 29,90 
Scroll to Top