(…) Nie tylko czytanie literatury może prowadzić do katharsis, pisanie także może prowadzić do emocjonalnego oczyszczenia. W wywiadzie z New Yorkerem David Vann stwierdził, że pisanie książki stanowiło dla niego dużo więcej niż terapię. Uczucie straty po samobójstwie kogoś bliskiego to, według pisarza, to długa droga przez wstyd, złość poczucie winy, zaprzeczenie i tym podobne. Fikcja zaś stanowi sposób na obrócenie najpaskudniejszych części życia w coś pięknego. Tym właśnie miała być Legenda o samobójstwie, która stanowi literackie przetworzenie doświadczeń autora.
(…) Legenda o samobójstwie to powieść bardzo dobra. Jakże aktualnie pasuje do dyskusji o czerpaniu przyjemności z czytania. Tu łatwiej przyjemności nie ma – jest rozpad, ból i bezsilność, ale i tak lektura powieści Vanna poczucie literackiej satysfakcji niesie ze sobą wysokie. Wydawnictwo Pauza wchodzi na rynek bardzo mocnym akcentem – oby tak dalej!
- Qbuś pożera książki
[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section fb_built=„1” _builder_version=„3.2.2”][et_pb_row _builder_version=„3.2.2”][et_pb_column type=„4_4” _builder_version=„3.0.47” parallax=„off” parallax_method=„on”][et_pb_image src=„https://wydawnictwopauza.pl/wp-content/uploads/2018/07/Zrzut-ekranu-2018-07-12-o-19.39.55.png” url=„http://pozeracz.pl/legenda-o-samobojstwie-david-vann/” url_new_window=„on” _builder_version=„3.2.2”][/et_pb_image][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]