fbpx

Zobacz nowości: Miałam tak wiele

Wydawnictwo
Pauza

Przeczytałam książkę – recenzja „Słabsi”

Pandemia choć nie jest tu pierwszoplanowa także odgrywa istotną rolę – zwłaszcza reakcja ludzi na nią. Nunez dostrzega zmianę zachowania wśród osób z jej otoczenia, co było dla mnie ciekawym wątkiem. Może to brzmi jak truizm, ale wciąż potrzebuję takich treści w literaturze, pomagają mi one poukładać te wciąż jednak świeże wydarzenia.

Słabsi to nie jest książka dla każdego. By cenić Nunez, trzeba być kompatybilną z jej narracją, mieć w sobie gotowość na drogę okrężną i ślepe uliczki, na skręcanie w nietypowe ścieżki i na podążanie za innymi autorami.

Autorzy Pauzy, o których mowa w recenzji

Nunez_Sigrid, © 2018 Nancy Crampton-ok

O AUTORZE

Sigrid Nunez urodziła się w Nowym Jorku i mieszka tam do dziś. Jest laureatką prestiżowej National Book Award z 2018 roku za powieść Przyjaciel, która w 2019 roku trafiła do rąk polskich czytelników i szybko stała się bestsellerem, a Nunez – jedną z najbardziej rozpoznawalnych i uwielbianych autorek Wydawnictwa Pauza. Kolejna książka pisarki, Pełnia miłości, ukazała się w Polsce w 2020 roku, równocześnie z wydaniem amerykańskim. Wcześniej autorka napisała sześć powieści, w tym wydaną po polsku w 2022 roku Dla Rouenny i esej biograficzny Sempre Susan: Wspomnienie o Susan Sontag (polskie wydanie z 2021 roku). Jej inne teksty literackie były publikowane między innymi w „New York Timesie”, „Harper’s”, „The Paris Review” i „McSweeney’s”. Poza twórczością pisarską Nunez zajmuje się również pracą akademicką. Słabsi to najnowsza powieść Nunez, która swoją amerykańską premierę miała w listopadzie 2023 roku.

Książki Pauzy wspomniane w recenzji

książka: 49,90 
e-book: 44,90 
Scroll to Top