Zobacz nowość: Dostatek

Wydawnictwo
Pauza

Zwyczajnie i szaro? o „Piękna młoda żona”

„Historię poznajemy z punktu widzenia Edwarda, co działa na plus dla powieści, gdyż Wieringa dobrze radzi sobie z opisywaniem stanu głównego bohatera, jego portret jest oddany z dużą dokładnością, postać ma wiele wymiarów. (…) Jak zawsze w Pauzie, powieść otrzymała przepiękną szatę graficzną autorstwa Tomasza Majewskiego, a oprócz okładki na uwagę zasługują także jej wewnętrzne strony. (…) Piękna młoda żona jest książką, którą pochłoniecie bez problemu w jeden wieczór, najlepiej przy lampce wina, jednak po lekturze zostaniecie z problemami bohaterów na długi czas. Wierindze udało się stworzyć powieść bez fajerwerków, w której nie stawia się na efektowność historii, lecz bynajmniej nie wpływa to negatywnie na siłę jej oddziaływania na czytelnika. Warto poświęcić parę godzin (dosłownie!), by wniknąć w świat, w którym Wieringa buduje najpierw piękny dom na bardzo wątłych fundamentach i obserwuje, jak ściany zaczynają pękać, a całość za chwilę runie.”

- „Zwyczajnie i szaro?”

Zrzut ekranu 2021-04-18 o 19.17.21Zrzut ekranu 2021-04-18 o 19.17.29Zrzut ekranu 2021-04-18 o 19.17.35Zrzut ekranu 2021-04-18 o 19.17.45

Autorzy Pauzy, o których mowa w recenzji

wieringa-pion-2 small

O AUTORZE

Tommy Wieringa, okrzyknięty najważniejszym autorem holenderskim 2013 roku, rozpoczął karierę pisarską jako dziennikarz i twórca opowiadań podróżniczych. Jest autorem kilku uznanych powieści i laureatem wielu nagród, między innymi Nagrody F. Bordewijka z 2006 roku i Nagrody Libris z 2013 roku. Jego książki były też nominowane do nagród IMPAC Literary Award, Premio Strega Europeo i  Premio Gregor von Rezzori. Jego książki dotychczas wydano w piętnastu językach. Piękna młoda żona to pierwsza książka Wieringi wydana po polsku  po długiej nieobecności tego autora na naszym rynku wydawniczym.

Książki Pauzy wspomniane w recenzji

książka: 34,90 
e-book: 29,90 
Scroll to Top