fbpx

Zobacz nowości: Zaproszona i System

Wydawnictwo
Pauza

Panika kontrolowana – recenzja „Pierwszy bandzior” w miesięczniku Nowe Książki

Wszystkie postacie w Pierwszym bandziorze są oczywiście nieco przerysowane, ale bez trudu można w nich odnaleźć cechy ludzi żyjących wokół nas. Nie da się ukryć, Miranda July jest wytrawną, niezwykle wnikliwą obserwatorką swoich bliźnich, a jej ostre pióro chłoszcze wybujałe
ego każdego czytelnika, który ma w sobie choć minimum samokrytycyzmu. Drobne i większe grzeszki, natręctwa, nawyki, irytujące bądź nieszkodliwe przywary i obsesje, nietrafione wyobrażenia na własny temat – wszyscy możemy przejrzeć się w tym lustrze.

Autorzy Pauzy, o których mowa w recenzji

Miranda July small

O AUTORZE

Miranda July urodziła się w Vermont, obecnie mieszka w Los Angeles. Jest twórczynią filmów, artystką i pisarką. Jej filmy zdobyły nagrodę specjalną jury na Sundance Film Festival i cztery nagrody na festiwalu w Cannes, w tym Złotą Kamerę. Proza July ukazywała się na łamach „The Paris Review”, „Harper’s” i „New Yorkera”, a jej zbiór opowiadań No One Belongs Here More Than You (2007) został nagrodzony Frank O’Connor International Short Story Award i opublikowany w dwudziestu trzech krajach.

Pierwszy bandzior (tytuł oryginalny: The First Bad Man), wydany dotąd w ponad dwudziestu krajach, to pierwsza książka jej autorstwa, która ukazuje się po polsku.

Zdjęcie autorki:

Copyright © Jean-Francois DEROUBAIX/Gamma-Rapho/Getty Images

Książki Pauzy wspomniane w recenzji

książka: 39,90 
e-book: 34,90 
Scroll to Top