fbpx
Zobacz nowość: Zmagania i metamorfozy kobiety

Wydawnictwo
Pauza

KSIĄŻKI Jarka Holdena G. o Legendzie o samobójstwie

(…) Nie będę streszczał książki, pisał o autobiograficznych wątkach i niepojętym, obojętnym stylu napisania tej powieści. Słowa czasami nie wystarczą. Są ułomniejsze od uczuć. Odczuć.
Vann pisze jakby był beznamiętnym obserwatorem, jakby cała sprawa go w ogóle nie dotyczyła i nie obchodziła. Oczywiście jest back to front.
Ostatnia rozmowa ojca z synem, syna z ojcem z rozbiegu jest tak błaha, że znając jej konsekwencje, wołamy: - Hola, nie tak szybko. Kurwa pogadajcie, naprawdę.
Nic z tego. To jest rzeczywisty rejestrator życia. Bez głupiego, zbędnego makijażu.

Muszę w finale - co czynię bardzo rzadko - wspomnieć o Wydawnictwie i Tłumaczce.
Po drugie Dobromiła Jankowska - jest brawurowa i bezczelnie ujmująca. To kolejne, w ostatnim czasie, jej tłumaczenie, które czytam. Jestem wstrząśnięty i lekko zmieszany. Chapeau bas!
Po pierwsze - Wydawnictwo Pauza, to nowe rękodzieło na polskim rynku. I nie wiem jakim cudem, że Nasz chłopak i Legenda o samobójstwie - nie trafiły do nas wcześniej. Literacki casting przeprowadzony prima sort!

Nota: 9/10

(…)

- KSIĄŻKI Jarka Holdena G.

Prośba o uwagę

Podaj dalej

Autorzy Pauzy, o których mowa w recenzji

David Vann

O AUTORZE

David Vann urodził się na Adak, jednej z Wysp Aleuckich na Alasce. Jest autorem opowiadań i kilku powieści, wydawanych w ponad dwudziestu językach, i laureatem czternastu nagród literackich.

Legenda o samobójstwie to pierwsza książka jego autorstwa, która ukazuje się po polsku. Była to też pierwsza książka Wydawnictwa Pauza, wydana w styczniu 2018 roku.

Jesienią 2019 roku ukazał się <a href="https://wydawnictwopauza.pl/produkt/brud/"...

Książki Pauzy wspomniane w recenzji

Przewiń do góry