fbpx

Zobacz nowości: Zaproszona i System

Wydawnictwo
Pauza

Czytaczyk o Pierwszym bandziorze

(…) Nie czytałam jeszcze czegoś takiego. Nawet czegoś zbliżonego do tego dzieła. To całkowicie pokręcona, a zarazem fascynująca . Fabuła opiewa w absurdy i totalną abstrakcję. Autorka w dużej mierze skupia się na odizolowanej głównej bohaterce, która nawet nie zdaje sobie sprawy jak potrzebuje miłości i obecności drugiej osoby. Lwia część treści rozprawia o tym, co się znajduje w głowie Cheryl, co jest w stanie wykreować jej umysł. Podczas lektury towarzyszy nam wiele skrajnie odmiennych uczuć. Istotną kwestią jest zwrócenie uwagi na stereotypów, które są tak wszechobecne. Jest to naprawdę wartościowa lektura, która staje się jeszcze cenniejsza przy powtórnym czytaniu. Miranda July posługuje się przystępnym językiem i gdy tylko wgryziemy się w treść, to staje się ona autentycznie porywająca. Czegoś w tym stylu na pewno nie mieliście jeszcze okazji czytać. (…)

- Czytaczyk

[et_pb_image src=„https://wydawnictwopauza.pl/wp-content/uploads/2018/08/PRZEDPREMIEROWO-Pierwszy-bandzior.png” url=„http://czytaczyk.blogspot.com/2018/02/przedpremierowo-pierwszy-bandzior.html” url_new_window=„on” align=„center” _builder_version=„3.2.2”][/et_pb_image]

Autorzy Pauzy, o których mowa w recenzji

Miranda July small

O AUTORZE

Miranda July urodziła się w Vermont, obecnie mieszka w Los Angeles. Jest twórczynią filmów, artystką i pisarką. Jej filmy zdobyły nagrodę specjalną jury na Sundance Film Festival i cztery nagrody na festiwalu w Cannes, w tym Złotą Kamerę. Proza July ukazywała się na łamach „The Paris Review”, „Harper’s” i „New Yorkera”, a jej zbiór opowiadań No One Belongs Here More Than You (2007) został nagrodzony Frank O’Connor International Short Story Award i opublikowany w dwudziestu trzech krajach.

Pierwszy bandzior (tytuł oryginalny: The First Bad Man), wydany dotąd w ponad dwudziestu krajach, to pierwsza książka jej autorstwa, która ukazuje się po polsku.

Zdjęcie autorki:

Copyright © Jean-Francois DEROUBAIX/Gamma-Rapho/Getty Images

Książki Pauzy wspomniane w recenzji

audiobook: 39,90 
książka: 39,90 
e-book: 34,90 
Scroll to Top