fbpx

Zobacz nowości: Szczegóły i Fuga

Wydawnictwo
Pauza

Chcesz otworzyć stare rany? Zorganizuj rodzinny obiad – recenzja książki „Wcale nie jestem taka” w serwisie Lubimy Czytać

Aubert znowu to zrobiła. Wprowadziła czytelnika do prawdziwego rodzinnego życia i odarła je z różowej farby i brokatu. Tutaj każdy ma każdemu coś do zarzucenia, a spojrzenia są jak nieme wyrzuty, których nikt nie wypowiada na głos. Bo przecież nie wypada, bo ten zawsze trzyma stronę drugiego, więc znowu weźmie jego stronę. Bo przecież to było tak dawno temu. Bohaterowie Aubert jak prawdziwi ludzie ruszają ze swoim życiem dalej, ale nie zapominają starych krzywd. Chowają je w sobie, cierpliwie podlewają, by te wydały owoce w odpowiednim czasie. Najlepiej w trakcie jakiegoś rodzinnego obiadu.

Autorzy Pauzy, o których mowa w recenzji

Marie Aubert

O AUTORZE

Marie Aubert debiutowała w 2016 roku zbiorem opowiadań Zabierz mnie do domu, który świetnie się sprzedał w Norwegii i zapewnił pisarce uznanie krytyków. Powieść Dorośli powstała w 2019 roku i przyniosła autorce jedną nagrodę literacką oraz nominację do kolejnej. Prawa do wydań zagranicznych zostały błyskawicznie sprzedane, a Dorosłych przetłumaczono dotychczas na szesnaście języków. Wydanie polskie było jednym z pierwszych zagranicznych – spotkało się z ogromną sympatią i uznaniem czytelników, a Marie Aubert stała się jedną z ulubionych autorek Pauzy. Najnowsza powieść Wcale nie jestem taka trafia do rąk polskich wielbicieli prozy Aubert w kwietniu 2023 roku, kilka miesięcy po norweskiej premierze.

Książki Pauzy wspomniane w recenzji

Promocja

książka: 44,90  24,70 
e-book: 39,90  21,95 
Scroll to Top