fbpx

Qbuś Pożera Książki o “Koniec dnia”

Rekomendacja

Qbuś pożera książki

o “Koniec dnia

Koniec dnia można odczytywać na różne sposoby, ale jedną z najbardziej oczywistych płaszczyzn interpretacji jest ta klasowa. (…) Koniec dnia to też opowieść słodko-gorzka. Clegg pokazuje bowiem, że rozrachunek z własną przeszłością czy też spotkanie od lat nie widzianej niegdyś przyjaciółki nie muszą wcale przynieść ukojenia. Rozdrapywanie ran lub powrót do wypieranych traum może skończyć się nawrotem tamtego bólu albo przedłużeniem dawnych sporów. (…) Koniec dnia Billa Clegga okazał się być najlepszą lekturą z trzech na początku wspomnianych. Drobne niedoróbki w zakresie kreacji postaci nie zmieniają faktu, że jest to sprawna konstrukcyjnie, słodko-gorzka opowieść o różnicach klasowych i rozrachunkach z przeszłością. Wydawnictwo Pauza znów zapewnił mi solidną dawkę literackiej przyjemności.

– Qbuś Pożera Książki

Książka

Bill Clegg Koniec dnia

SKANER

Wycinki i printscreeny

materiały z linkami do źródeł

Wyborcza o “Koniec dnia” – wywiad z Billem Cleggiem, autorem powieści

Rekomendacja

wyborcza

o “Koniec dnia” – wywiad z Billem Cleggiem, autorem powieści

“Przeszłość istnieje w teraźniejszości dla mnie i pewnie dla większości ludzi. Trudno jednak przekonująco oddać w literaturze sposób, w jaki nasze poprzednie wcielenia towarzyszą nam każdego dnia.

Jesteśmy nieustannie zaangażowani w teraźniejszość, ale też w to, gdzie, kim i z kim byliśmy kiedyś. Szczególnie gdy dotyka nas trauma albo żałoba. (…)

Jeśli decydujesz się pisać o doświadczeniach odmiennych od własnych, musisz oddać je właściwie. Zasadniczo tak doradzam autorom, których reprezentuję jako agent. Przetestowałem więc książkę na zaprzyjaźnionych pisarzach, na wykładowcach zajmujących się literaturą latynoamerykańską.

Poprosiłem o przeczytanie grupę imigrantek. Dostałem bardzo dobry feedback.

– Bill Clegg w wywiadzie z Ignacym Kacprowiczem i Juliuszem Kurkiewiczem dla “Wyborczej”  

Książka

Bill Clegg Koniec dnia

SKANER

Wycinki i printscreeny

materiały z linkami do źródeł

Nowalijki o “Koniec dnia”

Rekomendacja

Nowalijki

o “Koniec dnia

“Ta fabuła przypomniała mi dobitnie, jak stęskniłem się za dobrą opowieścią o ludziach, ich przeszłości i skomplikowanych relacjach tworzących życie.

– Tomasz Radochoński, “Nowalijki”

Książka

Bill Clegg Koniec dnia

SKANER

Wycinki i printscreeny

materiały z linkami do źródeł

Zapisz się na newsletter!

Zapisz się na newsletter!

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter z książkowymi zapowiedziami Wydawnictwa Pauza, możesz zostawić nam swój adres mailowy.

Email został dodany!