Nałogowe Czytaczki o “Historia przemocy” – wideorecenzja
nałogowe czytaczki
o “Historii przemocy” – wideorecenzja
SKANER
Wycinki i printscreeny
materiały z linkami do źródeł
materiały z linkami do źródeł
materiały z linkami do źródeł
materiały z linkami do źródeł
„Dziś (…) Louisa nazywa się pisarzem (a nawet socjologiem i filozofem) przemocy. Słusznie, Louis bowiem wciąż analizuje i rozwija w kolejnych książkach myśl Pierre’a Bourdieu, że ramą stosunków społecznych jest przemoc. Przyznaje to zresztą w publicznie, gdy mówi o swojej twórczości. Wypowiedzieć przemoc – to cel, jaki sobie postawił. Choć – jak opowiadał na spotkaniu autorskim w Warszawie – wydając pierwszą książkę, nie miał jeszcze świadomości, jak wielki potencjał społeczny i polityczny będzie miała autobiograficzność jego pisarstwa. Widać to bardzo dobrze w jego drugiej powieści, w której opisał własne doświadczenie gwałtu doznanego od poznanego przygodnie młodego mężczyzny, z którym spędził kilka najgorszych w swoim życiu godzin, choć miała to być przyjemna przygoda erotyczna.“
materiały z linkami do źródeł
„Historia ta jest jednak również o tym, co może sie zdarzyć kiedy ludzie żyją wbrew własnym przekonaniom – sytuacja, której ofiarą padł Louis, być może nie miałaby miejsca, gdyby jego napastnik nie wychował się w tradycji, która homoseksualizmu zakazuje.”
– Michał Nogaś o “Historii Przemocy” w rozmowie z Kubą Żarym dla “Wrocławskiego Niezbędnika Kulturalnego”
materiały z linkami do źródeł
Zapisz się na newsletter!
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter z książkowymi zapowiedziami Wydawnictwa Pauza, możesz zostawić nam swój adres mailowy.
Email został dodany!
Wysyłając ten formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Tu możesz poznać naszą klauzulę informacyjną.