fbpx
Rekomendacja

JagBuk

o „Pierwszym bandziorze

(…) Główna bohaterka Bandziora jest całkowicie nieobliczalna, a czytając o jej świecie, co któreś zdanie podnosimy z niedowierzaniem brwi. Myślę, że wiele osób może nie dotrwać do końca, gdyż to widowisko literackie nie przystaje do niczego, z czym obcowaliśmy wcześniej. Surrealistyczne nieco opisy cielesnych pożądań również nie pozwolą się wydobyć nad powierzchnię absurdu i preformance’ u literackiego- bo według mnie tak najlepiej można określić książkę Mirandy July.

 

I chociaż nie wywołała u mnie morza wzruszeń, ani nie sprawiła, że coś odkryłam to za Józefem Henem chciałabym potwierdzić:

 

‚ Krzysztof Zanussi w wywiadzie apeluje: ‚Czytajcie tylko arcydzieła! Szkoda czasu na czytanie dobrych książek!’ A jednak(…) jest on chyba w jakiś sposób oddalony od życia. Czytajcie same arcydzieła? A ile ich jest tych arcydzieł? I które dzieła nimi są? (…)

 

Odżegnać się od dobrych książek- to samookaleczenie się. To lekceważone przez niego książki, zaledwie dobre, dają bogatą wiedzę o życiu, ale nie tylko- także wzruszenie, zainteresowanie losami ludzkimi, pokazują nieznane światy, środowiska, wnętrza ludzkie.’ (…)

– JagBuk

Książka

Miranda July Pierwszy bandzior

SKANER

Wycinki i printscreeny

materiały z linkami do źródeł

Zapisz się na newsletter!

Zapisz się na newsletter!

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter z książkowymi zapowiedziami Wydawnictwa Pauza, możesz zostawić nam swój adres mailowy.

Email został dodany!