fbpx

Zobacz nowość: Soho

Wydawnictwo
Pauza

Slow Reading o Pierwszym bandziorze

(…) Pierwszy bandzior Mirandy July to , w którą wpada się jak do pełnej dziwów króliczej nory z Alicji w Krainie Czarów – ale w wersji dla dorosłych. Otwierasz okładkę, czytasz pierwszy rozdział i… lecisz na łeb, na szyję, w głąb surrealistycznego świata Mirandy July, zastanawiając się, czy dalej może być jeszcze dziwniej. Po czym przekonujesz się, że jednak może – i to jak.

Pierwszy bandzior to literacki kamp w całej okazałości. Na pewno nie przypadnie do gustu wszystkim. Niektórych mogą zrazić dosadne erotyczne opisy, innych oczaruje nieprawdopodobna fabularna ekwilibrystyka. Ale pod całym tym rozbuchaniem ukrywa się w istocie dość uniwersalny przekaz, którego prostotą można albo się wzruszyć, albo rozczarować. Pewne jest jednak to, że nie jest to , nad którą można przejść obojętnie. Trzeba zająć wobec niej jakieś stanowisko. (…)

- Slow Reading

[et_pb_image src=„https://wydawnictwopauza.pl/wp-content/uploads/2018/08/Pierwszy-bandzior-Miranda-July-Slow-Reading.png” url=„http://slowreading.pl/2018/03/pierwszy-bandzior-miranda-july/” url_new_window=„on” align=„center” _builder_version=„3.2.2”][/et_pb_image]

Autorzy Pauzy, o których mowa w recenzji

Miranda July small

O AUTORZE

Miranda July urodziła się w Vermont, obecnie mieszka w Los Angeles. Jest twórczynią filmów, artystką i pisarką. Jej filmy zdobyły nagrodę specjalną jury na Sundance Film Festival i cztery nagrody na festiwalu w Cannes, w tym Złotą Kamerę. Proza July ukazywała się na łamach „The Paris Review”, „Harper’s” i „New Yorkera”, a jej zbiór opowiadań No One Belongs Here More Than You (2007) został nagrodzony Frank O’Connor International Short Story Award i opublikowany w dwudziestu trzech krajach.

Pierwszy bandzior (tytuł oryginalny: The First Bad Man), wydany dotąd w ponad dwudziestu krajach, to pierwsza książka jej autorstwa, która ukazuje się po polsku.

Zdjęcie autorki:

Copyright © Jean-Francois DEROUBAIX/Gamma-Rapho/Getty Images

Książki Pauzy wspomniane w recenzji

książka: 39,90 
e-book: 34,90 
Scroll to Top