fbpx

Kevin Barry

Nocny prom do Tangeru

Tłumaczenie: Łukasz Buchalski

PREMIERA: 25 marca 2020

Dwóch mężczyzn czeka w porcie w Algeciras na tytułowy nocny prom do Tangeru. Wpadli na chwilę, ale ich pobyt w dworcowej poczekalni zamienia się w całonocne czuwanie. Jak i po co się tam znaleźli, co ich łączy? Podczas tej jednej nocy poznamy historię ich całego, nierozerwalnie zespolonego z sobą życia.

Porywająca historia o latach miłości, przyjaźni, nadziei, przestępczego życia i zdrady. Kevin Barry buduje napięcie, powoli odsłaniając kolejne tajemnice bohaterów tej niezwykle wciągającej opowieści.

Nagrania

Audycje i filmiki

Czytelnia

W audycji „Czytelnia” „Dwójki” Polskiego Radia Małgorzata Szymankiewicz wraz z Iwoną Rusek i Piotrem Koftą rozmawia o „Nocnym promie do Tangeru” Kevina Barry’ego.

Czytelnia

Nocny prom do Tangeru to hiszpańsko-irlandzka wersja „Czekając na Godota”. Hiszpańska geograficznie, bo czekanie głównych bohaterów odbywa się w porcie w Algeciras, a irlandzka słownie, z racji pochodzenia autora, Kevina Barry’ego. Nocny prom to studium burzliwej przyjaźni, okraszone pięknym, choć czasem surowym językiem. Więcej o książce w OFF-Recenzji, której autorem jest Dominik Klima.

Rekomendacje

Opinie o książce

Zapisz się na newsletter!

Zapisz się na newsletter!

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter z książkowymi zapowiedziami Wydawnictwa Pauza, możesz zostawić nam swój adres mailowy.

Email został dodany!