fbpx

Pisarka

Marie Aubert

 

Marie Aubert debiutowała w 2016 roku zbiorem opowiadań Kan jeg bli med deg hjem, który trafił na listy bestsellerów w Norwegii i przyniósł jej uznanie krytyków. Powieść Dorośli powstała w 2019 roku i już zdążyła przynieść autorce jedną nagrodę literacką i nominację do kolejnej. Prawa do wydań zagranicznych zostały błyskawicznie sprzedane do dziesięciu krajów. Wydanie polskie było jednym z pierwszych.

W lutym 2021 roku ukaże się debiutancki zbiór opowiadań autorki pod polskim tytułem Zabierz mnie do domu.

Książki Marie Aubert z norweskiego przekłada dla Pauzy Karolina Drozdowska.

WYDANIA

Książki i e-booki

Wideo

Marie Aubert

Opowiadanie

MF Opowiadania – Int. Short Story Festival – Inscenizacje cz. II | Marie Aubert, Barbara Sadurska i Zsófia Bán

Opowiadania Marie Aubert, Barbary Sadurskiej i Zsófii Bán w reżyserii Marty Streker przeczytają aktorzy – Paweł Palcat i Wiktoria Czubaszek oraz tegoroczna laureatka Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza – Barbara Sadurska.

Usłyszymy historie o dzieciństwie, zabawie w życie i o tym, jak później przed nim uciekamy – do sauny, która zamienia się w łono matki przepełnione czułą ciemnością i do lokalnego centrum handlowego po namiastkę egzotycznego luksusu.

Nagrania

Audycje i filmiki

Marie Aubert | BukBuk

Jest! Rozmowa z Marie Aubert o niedorosłych dorosłych, wyjątkowo trwałych stereotypach na temat roli kobiet i wynikających z nich ograniczeniach i o tym dlaczego “dobrzy ludzie robią złe rzeczy tym, którzy sa im bliscy”. Co za rozmowa!

Marie Aubert | BookTarg epicki

Marie Aubert idealnie opisuje uczucia, o których nie wypada mówić”. „Wydaje się, że to krótka, przyjemna książka o paru dniach wakacji spędzonych w Norwegii, ale już po kilku stronach się przekonujemy, że ta miła rodzinna opowieść przeistacza się niemalże w thriller psychologiczny, który elegancko zmierza ku katastrofie”. To z recenzji opublikowanych w szwedzkich mediach. Także w Polsce powieść „Dorośli” doczekała się entuzjastycznych reakcji.

Z jej autorką rozmawiać będzie Bartek Czartoryski (reaktor Lubimyczytać.pl).

Zapisz się na newsletter!

Zapisz się na newsletter!

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter z książkowymi zapowiedziami Wydawnictwa Pauza, możesz zostawić nam swój adres mailowy.

Email został dodany!