fbpx

Ariana Harwicz

Zgiń, kochanie

Tłumaczenie: Agata Ostrowska

PREMIERA: 29 stycznia 2020 roku

Po urodzeniu dziecka młoda kobieta mieszkająca z mężem na odludziu walczy z demonami: samotnością, depresją poporodową, niepokojem o noworodka, nieokiełznaną kobiecością i wymykającym się spod kontroli popędem seksualnym. Podczas bezsennych nocy zastanawia się, czy rodząc dziecko, utraciła samą siebie? Czy uda jej się kiedykolwiek odzyskać dawną tożsamość i swobodę?

Ta krótka, ale niesłychanie mocna opowieść trafi a w sedno trudnego i skomplikowanego doświadczenia, jakim jest początek macierzyństwa, który bywa zupełnie inny od naszych wyobrażeń, zarówno tych kobiecych, jak i męskich.

Nagrania

Audycje i filmiki

Tygodnik Kulturalny

W programie “Tygodnik Kulturalny” “TVP o Zgiń, kochanie Ariany Harwicz.

Poczytalni

W audycji “Poczytalni” radia TOK FM o powieści “Zgiń, kochanie” Ariany Harwicz rozmawiają Marta Perchuć-Burzyńska, Anna Piekutowska i Piotr Balazs.

Czytelnia

W audycji “Czytelnia” “Dwójki” Polskiego Radia Małgorzata Szymankiewicz, Iwona Rusek oraz Piotr Kofta rozmawiają o książce Zgiń, kochanie Ariany Harwicz.

Rekomendacje

Opinie o książce

{

Rozerotyzowana, histeryczna opowieść o najprostszym z możliwych żyć. Kiedy kobieta staje między jawą a snem, depresją a walką, pożądaniem a stagnacją, nic nie wydaje się prawdą. To, o czym czytamy, jawi się raz jako sen, raz jako obraz ludzkiego upadku, a potem jak o peregrynacja przez bycie matką, żoną, a przede wszystkim kobietą. To historia duszna, lepka, oniryczna, gdzie lynchowskie mamidła wchodzą w ciągły dialog z teraźniejszością, w której magii doszukać się może tylko dusza naznaczona szaleństwem.

– Georgina Gryboś, „Literacka Kavka”

{

Bohaterka tej książki tak opowiada siebie, że już na pierwszych kilkunastu stronach robi wszystko, abyśmy nie poczuli do niej sympatii. W zamian za to pojawiają się ciekawość i sporo zaskoczeń. Zgiń, kochanie to proza sensualna, niesamowicie intensywna i wyjątkowo śmiała. Jest w niej wszystko to, co tkwi w kobiecie walczącej z demonami – smutek wraz z dzikością oraz melancholia połączona z drapieżnym rytmem zdań. Bardzo dobra.

– Jarosław Czechowicz, „Krytycznym okiem”

{

Portret macierzyństwa, namiętności i rozchwiania psychicznego, który przenika aż do szpiku kości.

– „Kirkus Reviews”

Zapisz się na newsletter!

Zapisz się na newsletter!

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter z książkowymi zapowiedziami Wydawnictwa Pauza, możesz zostawić nam swój adres mailowy.

Email został dodany!