fbpx

Zobacz nowość: Soho

Wydawnictwo
Pauza

Przeczytałam książkę – „Pasujesz tu najlepiej”, Miranda July

Pośród tych szesnastu tekstów są opowiadania niezwykle krótkie, te od razu przepadły w czeluściach mojego mózgu, ale są też teksty dłuższe i tylko te miały szanse na to, by w jakiś sposób ze mną pozostać (chyba najbardziej opowieść o kobiecie, która praktycznie wychowuje córkę swoich przyjaciół). Dodam jednak, że niektórych nie zrozumiałam, a właściwie nie pojęłam zamysłu autorki. Myślę, że warto o tych tekstach dyskutować, na pewno są dobrą bazą do burzy mózgu i świetnym przyczynkiem do wspólnego odkrywania możliwych interpretacji.

Zdaję sobie sprawę, że nie jest to recenzja, z której można się dowiedzieć czegoś konkretnego o tej książce, ale przyznam, że nie czuję się na siłach, by napisać coś mądrzejszego. Jestem przekonana, że July trzeba przeczytać i sprawdzić, czy jej estetyka pasuje.

Autorzy Pauzy, o których mowa w recenzji

Miranda July small

O AUTORZE

Miranda July urodziła się w Vermont, obecnie mieszka w Los Angeles. Jest twórczynią filmów, artystką i pisarką. Jej filmy zdobyły nagrodę specjalną jury na Sundance Film Festival i cztery nagrody na festiwalu w Cannes, w tym Złotą Kamerę. Proza July ukazywała się na łamach „The Paris Review”, „Harper’s” i „New Yorkera”, a jej zbiór opowiadań No One Belongs Here More Than You (2007) został nagrodzony Frank O’Connor International Short Story Award i opublikowany w dwudziestu trzech krajach.

Pierwszy bandzior (tytuł oryginalny: The First Bad Man), wydany dotąd w ponad dwudziestu krajach, to pierwsza książka jej autorstwa, która ukazuje się po polsku.

Zdjęcie autorki:

Copyright © Jean-Francois DEROUBAIX/Gamma-Rapho/Getty Images

Książki Pauzy wspomniane w recenzji

książka: 39,90 
e-book: 34,90 
Scroll to Top