fbpx
Zobacz nowość: Ptaki

Wydawnictwo
Pauza

Olga Wróbel („Kurzojady”) o „Turbulencje” dla serwisu Empik

„Powróćmy jednak do Turbulencji – myśląc o nich dzisiaj, w kontekście ostatnich wydarzeń w Polsce i na Białorusi, mam wrażenie, że zbyt łatwo zdyskredytowałam autora za banalność refleksji o tym, że wszyscy jesteśmy połączeni – jako ludzie, społeczeństwo, obywatele świata. Patrząc na to, co dzieje się na ulicach, w mediach publicznych i społecznościowych, odnoszę wrażenie, że to nie jest przekaz tak oczywisty, jak mi się wydawało.”

- Olga Wróbel, „Kurzojady”

Zrzut ekranu 2021-01-23 o 13.42.18Zrzut ekranu 2021-01-23 o 13.42.27Zrzut ekranu 2021-01-23 o 13.42.35

Autorzy Pauzy, o których mowa w recenzji

David Szalay photo

O AUTORZE

David Szalay jest Kanadyjczykiem, ale mieszka na stałe w Budapeszcie, skąd pochodzi jego ojciec. Jest autorem kilku powieści, w tym wydanej również po polsku, nominowanej do nagrody Bookera Czym jest człowiek (Wydawnictwo W.A.B., 2018). Autor, którego często wymienia się jako jednego z najbardziej obiecujących twórców współczesnej literatury, między innymi znalazł się na liście najlepszych młodych powieściopisarzy literackiego pisma „Granta” w 2013 roku.

W  sierpniu 2020 roku w Pauzie ukazały się jego Turbulencje. Książka opowiadająca o osnutych wokół podróży samolotowych przygodach bohaterów okazała się wspaniałym antidotum na światowy lockdown w czasach pandemii. Wielu czytelników odebrało te „podróże” bardzo osobiście – dziękowali za odskocznię od zamknięcia, jakiej dostarczyły im te mikroopowieści. David Szalay odwiedził też festiwal Literacki Sopot jako jedyny gość zagraniczny.

Dla Pauzy książkę autora przełożyła z angielskiego Dobromiła Jankowska.

Książki Pauzy wspomniane w recenzji

książka: 34,90 
e-book: 29,90 
Scroll to Top