fbpx

Zobacz nowości: Zaproszona i System

Wydawnictwo
Pauza

Mariusz Szczygieł o Naszym chłopaku

(…) (Mariusz Szczygieł):

Przeczytana, żeby zresetować umysł.

Zalecenie: najpierw , a potem wywiad Michała Nogasia z autorem w Magazynie Książki .

Recenzja: warto! Warto, mimo pewnej ubogości narracji, mimo że kilku stron pod koniec nie przeczytałem dokładnie, bo za mocne. Warto, bo - jak mówi jeden bestseller - psychopaci są wśród nas. To powieść (właściwie większe opowiadanie) o tym jak słabość przeradza się w przemoc, a mimo to nadal pozostaje słabością. Myślę, że ta prosta opowieść da coś każdemu, nawet jeśli wszystko to, co serwuje autor „jakoś już wiemy”.

Daniel Magariel, „Nasz chłopak”.

Zapomniałem: dziełko jest autobiograficzne.

I najważniejsze: OD PSYCHOPATY MOŻESZ SIĘ UWOLNIĆ TYLKO TY SAM/A. Zawsze w naszej relacji z psychopatą są momenty wątpliwości, otrzeźwienia, zrozumienia, że jesteśmy ofiarą. I bardzo często nie korzystamy z nich jako z furtek ucieczki. Ta pokazuje jak się to kończy. Każdy sadysta i psychopata jest słaby. Trzeba umieć metaforycznie kopnąć go w podbrzusze. (…)

- Mariusz Szczygieł

[et_pb_image src=„https://wydawnictwopauza.pl/wp-content/uploads/2018/07/1-Mariusz-Szczygieł-Projekt-prawda-Posty.png” url=„https://www.facebook.com/MariuszSzczygielReporterOfficial/photos/a.1025578610841214.1073741829.1021699151229160/1813539982045069/?type=3&theater” url_new_window=„on” align=„center” _builder_version=„3.2.2”][/et_pb_image]

Autorzy Pauzy, o których mowa w recenzji

Daniel Magariel small

O AUTORZE

Daniel Magariel pochodzi z Kansas City. Studia licencjackie ukończył na Uniwersytecie Columbia, a tytuł magistra sztuk pięknych uzyskał na Syracuse University, gdzie był stypendystą Cornelii Carhart. W dzieciństwie często się przeprowadzał, mieszkał w wielu stanach w U.S.A., obecnie osiadł z żoną w Nowym Jorku. Od kilku lat publikował w pismach literackich, m.in. „Granta”, „Lit Hub”, „Salt Hill Journal”, „Stop Smiling Magazine” i „Issue Magazine”. „Nasz chłopak”, który zyskał uznanie krytyki w U.S.A. i w Wielkiej Brytanii, to jego debiutancka powieść. Prawa do książki zostały sprzedane do kilkunastu krajów – przed polskim wydaniem, książka ukazała się po włosku, niemiecku, grecku.

Zdjęcie autora Copyright © Lucas Flores Piran

Książki Pauzy wspomniane w recenzji

książka: 34,90 
e-book: 29,90 
Scroll to Top