fbpx

Zobacz nowości: Zaproszona i System

Wydawnictwo
Pauza

LGW – LGW [1] – recenzja książki „Turbulencje” w serwisie Biblionetka

„Turbulencje” to próba uświadomienia, że w codziennym zgiełku i zabieganiu wciąż jest miejsce i czas na refleksje. Proza, którą tworzy Szalay, pomimo oszczędności i skondensowania, a może właśnie dzięki nim – pozostaje na dłużej w czytelniku. Mimowolnie zmusza do przemyśleń, przeradza się w rozważania, skłania do zadumy i kołacze się gdzieś w tyle głowy.

porcelanka, Biblionetka
Zrzut ekranu 2023 03 14 o 00.20.01

Autorzy Pauzy, o których mowa w recenzji

David Szalay photo

O AUTORZE

David Szalay jest Kanadyjczykiem, ale mieszka na stałe w Budapeszcie, skąd pochodzi jego ojciec. Jest autorem kilku powieści, w tym wydanej również po polsku, nominowanej do nagrody Bookera Czym jest człowiek (Wydawnictwo W.A.B., 2018). Autor, którego często wymienia się jako jednego z najbardziej obiecujących twórców współczesnej literatury, między innymi znalazł się na liście najlepszych młodych powieściopisarzy literackiego pisma „Granta” w 2013 roku.

W  sierpniu 2020 roku w Pauzie ukazały się jego Turbulencje. Książka opowiadająca o osnutych wokół podróży samolotowych przygodach bohaterów okazała się wspaniałym antidotum na światowy lockdown w czasach pandemii. Wielu czytelników odebrało te „podróże” bardzo osobiście – dziękowali za odskocznię od zamknięcia, jakiej dostarczyły im te mikroopowieści. David Szalay odwiedził też festiwal Literacki Sopot jako jedyny gość zagraniczny.

Dla Pauzy książkę autora przełożyła z angielskiego Dobromiła Jankowska.

Książki Pauzy wspomniane w recenzji

książka: 34,90 
e-book: 29,90 
Scroll to Top