fbpx

Zobacz nowości: Miałam tak wiele

Wydawnictwo
Pauza

Księgarka na regale o Pasujesz tu najlepiej

„W opowiadania July wchodzi się jak w muzeum osobliwości. Za gablotą kryje się galeria różnych postaci, których łączy pewien wspólny mianownik. To ich nietuzinkowe, niekiedy zaskakujące działania, jakich się podejmują, by zwalczyć samotność i zetknąć się z drugim człowiekiem. Bohaterów każdego z opowiadania spowija niewypowiedziany smutek, który nie powstrzymuje ich jednak od podejmowania prób wyrwania się z własnej codzienności. Powyżej możecie przeczytać kilka kwestii wypowiadanych przez bohaterów obecnych w prozie July. Jest w nich czułość, skraj szaleństwa, dziwaczności i chęć zbliżenia się do siebie, czy to w miłości czy w przyjaźni.”

- Księgarka na regale

[et_pb_image src=„https://wydawnictwopauza.pl/wp-content/uploads/2019/01/Zrzut-ekranu-129.png” url=„http://naregale.com.pl/w-szalenstwie-jest-metoda-czyli-miranda-july-w-opowiadaniach/” url_new_window=„on” align=„center” _builder_version=„3.12”][/et_pb_image]

Autorzy Pauzy, o których mowa w recenzji

Miranda July small

O AUTORZE

Miranda July urodziła się w Vermont, obecnie mieszka w Los Angeles. Jest twórczynią filmów, artystką i pisarką. Jej filmy zdobyły nagrodę specjalną jury na Sundance Film Festival i cztery nagrody na festiwalu w Cannes, w tym Złotą Kamerę. Proza July ukazywała się na łamach „The Paris Review”, „Harper’s” i „New Yorkera”, a jej zbiór opowiadań No One Belongs Here More Than You (2007) został nagrodzony Frank O’Connor International Short Story Award i opublikowany w dwudziestu trzech krajach.

Pierwszy bandzior (tytuł oryginalny: The First Bad Man), wydany dotąd w ponad dwudziestu krajach, to pierwsza książka jej autorstwa, która ukazuje się po polsku.

Zdjęcie autorki:

Copyright © Jean-Francois DEROUBAIX/Gamma-Rapho/Getty Images

Książki Pauzy wspomniane w recenzji

książka: 39,90 
e-book: 34,90 
Scroll to Top