fbpx
Zobacz nowość: Intymności

Wydawnictwo
Pauza

JagBuk o Pierwszym bandziorze

(…) Główna bohaterka Bandziora jest całkowicie nieobliczalna, a czytając o jej świecie, co któreś zdanie podnosimy z niedowierzaniem brwi. Myślę, że wiele osób może nie dotrwać do końca, gdyż to widowisko literackie nie przystaje do niczego, z czym obcowaliśmy wcześniej. Surrealistyczne nieco opisy cielesnych pożądań również nie pozwolą się wydobyć nad powierzchnię absurdu i preformance’ u literackiego- bo według mnie tak najlepiej można określić książkę Mirandy July.

I chociaż nie wywołała u mnie morza wzruszeń, ani nie sprawiła, że coś odkryłam to za Józefem Henem chciałabym potwierdzić:

‚ Krzysztof Zanussi w wywiadzie apeluje: ‚Czytajcie tylko arcydzieła! Szkoda czasu na czytanie dobrych książek!’ A jednak(…) jest on chyba w jakiś sposób oddalony od życia. Czytajcie same arcydzieła? A ile ich jest tych arcydzieł? I które dzieła nimi są? (…)

Odżegnać się od dobrych książek- to samookaleczenie się. To lekceważone przez niego książki, zaledwie dobre, dają bogatą wiedzę o życiu, ale nie tylko- także wzruszenie, zainteresowanie losami ludzkimi, pokazują nieznane światy, środowiska, wnętrza ludzkie.’ (…)

- JagBuk

Zrzut ekranu 2018 08 01 o 23.56.37

Podaj dalej

Autorzy Pauzy, o których mowa w recenzji

Miranda July

O AUTORZE

Miranda July urodziła się w Vermont, obecnie mieszka w Los Angeles. Jest twórczynią filmów, artystką i pisarką. Jej filmy zdobyły nagrodę specjalną jury na Sundance Film Festival i cztery nagrody na festiwalu w Cannes, w tym Złotą Kamerę. Proza July ukazywała się na łamach „The Paris Review”, „Harper’s” i „New Yorkera”, a jej zbiór opowiadań No One Belongs Here More Than You...

Książki Pauzy wspomniane w recenzji

Pierwszy bandzior

34,90 39,90 
17,45 19,95 

Przewiń do góry