fbpx

Zobacz nowości: Zaproszona i System

Wydawnictwo
Pauza

„Długa odpowiedź”: Powieść nie tylko o macierzyństwie – Vogue

W Polsce prawa do samodzielnego podejmowania decyzji w sprawie prokreacji zostały nam dawno odebrane. Teraz kobiety będące w trudnych ciążach nie mogą spokojnie spać w nocy, bo lekarz może odmówić pomocy nawet wtedy, gdy ich życie będzie zagrożone. Inne nie pozwalają sobie nawet na marzenia o macierzyństwie, bo czują się zastraszone.
W takich okolicznościach powieść „Długa odpowiedź” – można by dodać, że to odpowiedź na pytania o trudności związane z zajściem w ciążę, z jej utrzymaniem, poronieniem, byciem zmuszoną do podjęcia decyzji o aborcji czy z samym macierzyństwem – staje się bardzo ważnym głosem również dla polskich czytelniczek.

Lektura książki Anny Hogeland to jak siedzenie w bezpiecznym kręgu kobiet bez uprawiania szamaństwa. A doświadczające ciało kobiece przestaje tu być tabu.

Autorzy Pauzy, o których mowa w recenzji

Anna Hogeland credit Shelby Kinney-Lang (1)

O AUTORZE

Anna Hogeland pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, jest psychoterapeutką i prowadzi własną praktykę. Absolwentka Smith College School of Social Work oraz University of California w Irvine, mieszka w Vermoncie. Długa odpowiedź to jej debiut literacki.

Książki Pauzy wspomniane w recenzji

książka: 49,90 
e-book: 44,90 
Scroll to Top