fbpx

MIRANDA JULY

Pasujesz tu najlepiej

Tłumaczenie: Łukasz Buchalski

PREMIERA 16 STYCZNIA 2019 ROKU!

Czy pływaczka musi naprawdę pływać? Kto z nas nie boi się tajemniczej postaci zakradającej się w nocy po schodach? Jak zwabić ukochaną osobę, kiedy nie mamy odwagi opowiedzieć jej o naszych potrzebach? Czy uda nam się spokojnie usiąść przy jednym stole z kimś, kogo traktowaliśmy jak własne dziecko, dopóki niepostrzeżenie nie zaczął się spotykać z naszym byłym partnerem? To nie poradnik, ale autorka udzieli nam pewnych życiowych podpowiedzi.

W szesnastu krótkich tekstach Miranda July opowiada historie ludzi zakochanych, samotnych, poszukujących, często zagubionych, ale jednak wierzących w to, że się uda.

Rekomendacje

Opinie o książce

{

Mistrzyni absurdu powraca. W opowiadaniach July kryje się znów neurotyczność z posmakiem czułej pokraczności, która nie irytuje, ale bezpiecznie balansuje na skraju absurdu i wyższej formy odczuwania. Bohaterowie July to samotnicy gotowi na ogromne przemiany, ale trzymani w ryzach przez własne lęki. Ich nieokiełznana wyobraźnia jest jak mechanizm zapalający fabułę, który nie wygasa w czytelniku po lekturze.

– Księgarka na regale

{

Pisarstwo July jest kapryśne, postaci czasem poruszają się jak we śnie… ale nikt tak dobrze jak ona nie rozumie podstawowych, ludzkich prawd i nikt nie mówi tak otwarcie o naszej potrzebie przynależności i akceptacji.

– „The Guardian”

{

Te wspaniałe opowiadania mają jedną fantastyczną, niezbędną – chociaż rzadką – cechę: są zaskakujące.

– George Saunders

Nagrania

Audycje i filmiki

Czytelnia

W audycji „Czytelnia” „Dwójki” Polskiego Radia Małgorzata Szymankiewicz, Iwona Rusek i Piotr Kofta rozmawiają o tomie opowiadań „Pasujesz tu najlepiej” Mirandy July.

Recenzje i wywiady

Mówią o nas

Zapisz się na newsletter!

Zapisz się na newsletter!

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter z książkowymi zapowiedziami Wydawnictwa Pauza, możesz zostawić nam swój adres mailowy.

Email został dodany!