fbpx

Pisarka

Lauren Groff

 

Lauren Groff pochodzi ze stanu Nowy Jork. Jest autorką trzech powieści i dwóch zbiorów opowiadań. Jej debiutancka powieść, Monsters of Templeton, wydana w 2008 roku, została nominowana do  Orange Prize i uznana za jedną z najlepszych książek roku w USA., a trzecia, Fatum i furia z 2015 roku, zapewniła pisarce nominacje do prestiżowych nagród National Book Award i 2015 National Book Critics Circle Award for Fiction. Opowiadania Groff były publikowane między innymi w pismach „New Yorker” i „The Atlantic”, a pisarka w 2017 roku znalazła się na liście najlepszych współczesnych pisarzy amerykańskich wybieranych co roku przez literackie pismo „Granta”. Nominowana do National Book Award w 2018 roku Floryda to pierwszy zbiór opowiadań autorstwa Groff, który ukazuje się po polsku.

WYDANIA

Książki i e-booki

Nagrania

Audycje i filmiki

Poczytalni

W audycji „Poczytalni” radia TOK FM o „Florydzie” Lauren Groff rozmawiają Marta Perchuć-Burzyńska, Aneta Pytrus oraz Filip Kekusz.

Poczytalni

W audycji „Poczytalni” radia TOK FM o „Florydzie” Lauren Groff rozmawiają Filip Kekusz, Agnieszka Lichnerowicz, Adam Ozga, Marta Perchuć-Burzyńska , Zuzanna Piechowicz, Anna Piekutowska, Aneta Pytrus, Łukasz Wojtusik.

Zapisz się na newsletter!

Zapisz się na newsletter!

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter z książkowymi zapowiedziami Wydawnictwa Pauza, możesz zostawić nam swój adres mailowy.

Email został dodany!