fbpx

Zobacz nowości: Zaproszona i System

Wydawnictwo
Pauza

Niby zgrany temat, a już od pierwszych stron wiadomo, że mamy do czynienia z książką wielką – wywiad z autorką Amandą Svensson w Wysokich Obcasach

Tytułowy „System” to oczywiście sekretny, tajemny, a może i mistyczny sposób, na jaki funkcjonują nasze mózgi i świadomość, ale też szersze ukryte wzorce w otaczającym nas świecie. Jak rozwikłać ten kod? Powieść Svensson jest tak wielowątkowa, jak również ma tyle postaci postronnych, że autorka zdaje się rzucać nam wyzwanie: czy twoja rozproszona, jak to dziś bywa, uwaga, czytelniku, jest w stanie skupić się na tak rozbuchanej historii? Na pewno warto w ten rozwibrowany nurt wkroczyć i się zachłysnąć.

Agata Pyzik, Wysokie Obcasy

Przeczytaj cały wywiad na stronie Wysokich Obcasów.

Podaj dalej

Książki Pauzy wspomniane w wywiadzie

książka: 59,90 
e-book: 54,90 

Autorzy Pauzy, o których mowa w wywiadzie

amanda 3 (1)

O AUTORZE

Amanda Svensson jest szwedzką dziennikarką kulturalną, tłumaczką i autorką pięciu powieści. Zadebiutowała w 2008 roku, a jej książki zdobywały nominacje i były wyróżniane wieloma prestiżowymi nagrodami. Czwarta powieść autorki, System, wydana w Szwecji w 2019 roku, została uhonorowana Nagrodą Literacką Pera Olova Enquista i Nagrodą Literacką „Svenska Dagbladet”. Znalazła się także na krótkiej liście do Nagrody Literackiej „Tidningen Vi” i w 2023 roku na długiej liście do Międzynarodowej Nagrody Bookera. System to pierwsza książka Svensson, która ukazuje się po polsku.

Scroll to Top