Zobacz nowość: Dostatek

Wydawnictwo
Pauza

Obyś nigdy nie poznał wojny (Sigrid Nunez, „Dla Rouenny”) – recenzja Marii Karpińskiej w serwisie Magazyn Wizje

Można by powiedzieć, że w tej książce Nunez rozlicza się z Narodową Traumą, skrzętnie zamiecioną pod dywan po wojnie, albo że daje Świadectwo wojennych okropieństw. A jednak Nunez nie pisze o Narodzie i Ojczyźnie; zamiast wielkich słów otrzymujemy historię konkretnego człowieka, która domagała się opowiedzenia. Co ważne, to historia kobiety. 

Maria Karpińska, Magazyn Wizje

Autorzy Pauzy, o których mowa w recenzji

Nunez_Sigrid, © 2018 Nancy Crampton-ok

O AUTORZE

Sigrid Nunez urodziła się w Nowym Jorku i mieszka tam do dziś. Jest laureatką prestiżowej National Book Award z 2018 roku za powieść Przyjaciel. Wcześniej napisała siedem powieści i słynny memuar Sempre Susan: Wspomnienie o Susan Sontag, z której synem była związana w latach siedemdziesiątych.

Jej teksty ukazywały się między innymi w „ New York Timesie”, „The Paris Review” i „McSweeney’s”.

Po polsku Nunez „debiutowała” powieścią Przyjaciel w 2019 roku. Książka stała się nie tylko bestsellerem Pauzy praktycznie natychmiast po jej wydaniu, ale też jedną z najczęściej kupowanych i czytanych książek Pauzy z całego katalogu wydawniczego, nawet półtora roku po premierze.

Jesienią 2020 roku ukazała się najnowsza powieść autorki Pełnia miłości. Książka miała premierę niemalże w tym samym czasie w U.S.A. i w Polsce. W październiku 2020 roku Nunez gościła (niestety tylko zdalnie) na Festiwalu Conrada.

W 2021 roku ukazała się wspomnieniowa książka Sempre Susan: wspomnienie o Susan Sontag.

Książki Sigrid Nunez przekłada z angielskiego dla Pauzy Dobromiła Jankowska.

Książki Pauzy wspomniane w recenzji

książka: 44,90 
e-book: 39,90 
Scroll to Top