fbpx

Zobacz nowość: Wcale nie jestem taka

Wydawnictwo
Pauza

Nogaś na stronie o Pierwszym bandziorze

(…) Czy Miranda July jest szalona? Nawet jeśli, to SO WHAT?? Jej powieść już jest, a ja dozuję ją sobie powolutku, fragmentami. Zaczyna się dobrze, bez ostrzeżenia.

„Jechałam do lekarza tak, jakbym była gwiazdą filmu oglądanego przez Phillipa: opuszczone szyby, rozwiane włosy, tylko jedna dłoń na kierownicy. Kiedy stawałam na czerwonym świetle, cały czas tajemniczo patrzyłam przed siebie.
„Kto to? – mogliby zastanawiać się ludzie. – Kim jest ta kobieta w średnim wieku za kierownicą niebieskiej hondy?”
Niespiesznie przeszłam podziemnym parkingiem do windy, następnie wcisnęłam „12” palcem wyluzowanym i głodnym rozrywki. Po takim palcu widać, że jest gotowy na wszystko. Gdy tylko zamknęły się drzwi, obejrzałam się w lustrze na suficie i przećwiczyłam minę, jaką mogłabym zrobić z okazji spotkania się z Phillipem w poczekalni. Wyglądałabym na zaskoczoną, ale bez przesady. A on nie siedziałby na suficie, więc nie musiałabym zadzierać głowy. Ćwiczyłam ten wyraz twarzy przez całą długość korytarza. „O! O, cześć!”A oto i drzwi.
Dr Jens Broyard
Chromoterapia”

„Po takim palcu widać, że jest gotowy na wszystko”!!! Przełożył - i to jak! - Łukasz Buchalski.
Trochę zazdroszczę Paulinie Reiter, że nawiązała porozumienie z Mirandą. (…)

- Nogaś na stronie

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section fb_built=„1” _builder_version=„3.2.2”][et_pb_row _builder_version=„3.2.2”][et_pb_column type=„4_4” _builder_version=„3.0.47” parallax=„off” parallax_method=„on”][et_pb_image src=„https://wydawnictwopauza.pl/wp-content/uploads/2018/08/Zrzut-ekranu-2018-08-01-o-19.17.24.png” url=„https://www.facebook.com/nogasnastronie/photos/a.603427686373944.1073741827.255342491182467/1776123255771042/?type=3&theater” url_new_window=„on” align=„center” _builder_version=„3.2.2”][/et_pb_image][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Autorzy Pauzy, o których mowa w recenzji

Miranda July small

O AUTORZE

Miranda July urodziła się w Vermont, obecnie mieszka w Los Angeles. Jest twórczynią filmów, artystką i pisarką. Jej filmy zdobyły nagrodę specjalną jury na Sundance Film Festival i cztery nagrody na festiwalu w Cannes, w tym Złotą Kamerę. Proza July ukazywała się na łamach „The Paris Review”, „Harper’s” i „New Yorkera”, a jej zbiór opowiadań No One Belongs Here More Than You (2007) został nagrodzony Frank O’Connor International Short Story Award i opublikowany w dwudziestu trzech krajach.

Pierwszy bandzior (tytuł oryginalny: The First Bad Man), wydany dotąd w ponad dwudziestu krajach, to pierwsza książka jej autorstwa, która ukazuje się po polsku.

Zdjęcie autorki:

Copyright © Jean-Francois DEROUBAIX/Gamma-Rapho/Getty Images

Książki Pauzy wspomniane w recenzji

Scroll to Top