fbpx

Zapowiedzi

Drodzy czytelnicy!

W tym roku czekają na Was dwie książki włoskie: Wyznanie Domenico Starnone, oraz Za otrzymane łaski Valerii Parelli, obie w przekładzie Katarzyny Skórskiej. Autorzy będą gościć zdalnie na festiwalu Literacki Sopot w sierpniu.

We wrześniu na rynku polskim zadebiutuje dobra koleżanka Lauren Groff, również mieszkająca na Florydzie Laura van den Berg – do Waszych rąk trafi wspaniały zbiór opowiadań Trzymam wilka za uszy, w przekładzie niezawodnej Dobromiły Jankowskiej.

Jesienią ukażą się też dwie książki znanych już polskim czytelnikom autorów: Edouarda Louisa i Valerii Luiselli. Kto zabił mojego ojca Louisa to już trzecia książka autora, która ukazuje się w Pauzie, jak zawsze w przekładzie Joanny Polachowskiej. Z kolei książki Luiselli publikowało dotąd Wydawnictwo W.A.B., natomiast najnowszą powieść autorki – pierwszą napisaną w języku angielskim, piękną powieść drogi po tytułem Archiwum zagubionych dzieci – opublikuje Pauza. Książkę przełożył Jerzy Kozłowski. Valeria Luiselli będzie gościła (zdalnie) na Festiwalu Conrada.

Potem będzie #pauzanaczytanie aż do stycznia. Czas na odpoczynek i nadrobienie czytelniczych zaległości! Plan na 2022 rok jest już prawie gotowy, jestem z niego bardzo dumna i liczę, że trafi w Wasze czytelnicze gusty tak, jak trafia w moje.

Wszystkiego dobrego!

Anita – Wydawczyni

 

Zapisz się na newsletter!

Zapisz się na newsletter!

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter z książkowymi zapowiedziami Wydawnictwa Pauza, możesz zostawić nam swój adres mailowy.

Email został dodany!