fbpx

Co nowego u Pauzy?

Pauza wchodzi w czwarty rok styczniową nowością – Halibut na Księżycu (przekład Dobromiły Jankowskiej) ukazał się na rynku 13 stycznia, ale już od 1 stycznia mogliście na stronie Pauzy zamówić wersję papierową lub ebooka, dostępnego natychmiast! 19 stycznia odbyło się też pierwsze spotkanie autorskie Pauzy – Natalia Szostak rozmawiała z Davidem Vannem, możecie obejrzeć całość tu: https://www.facebook.com/330512840685540/posts/1021511644918986/?d=n

Kolejne premiery pierwszego kwartału 2021 roku to zbiór opowiadań Marie Aubert Zabierz mnie do domu (premiera 10 lutego, przekład Karoliny Drozdowskiej), oraz Utonęła Therese Bohman (premiera 3 marca, przekład Justyny Czechowskiej). Cała trójka autorów z pierwszego kwartału jest świetnie znana czytelnikom i czytelniczkom Pauzy za sprawą ich poprzednich książek, które odniosły sukces na polskim rynku wydawniczym! Jeśli jeszcze ich nie znacie warto uzupełnić braki!

Kolejne premiery Pauzy to Koniec dnia Billa Clegga (premiera 23 marca), pierwsza książka z gatunku nonfiction u Pauzy, czyli Sempre Susan. Wspomienie o Susan Sontag autorstwa Sigrid Nunez (premiera 14 kwietnia, oraz opowiadania Ottessy Moshfegh Tęsknota za innym światem (premiera 5 maja).

Każdego dnia w księgarni Pauzy znajdziecie nie tylko nowości w przedsprzedaży, ale oczywiście również pełną ofertę wydawnictwa (zarówno książki papierowe, jak i ebooki). Kameralna Księgarnia Pauzy działa od kwietnia 2020 rok, w tym czasie zebrałam ponad tysiąc zamówień, za co bardzo dziękuję! Jesteście wspaniali! Stale pracuję nad uzupełnieniem oferty księgarnianej, niedawno do księgarni trafiły dodruki tytułów, których pierwsze nakłady się wyprzedały i nowa porcja toreb Pauzy, idealne na zwykłe zakupy, lub wyprawy kilkaset stron stąd.

 Nowości
Najnowsze powieści

kup teraz

Bestsellery
Najczęściej czytane

Kup teraz

Premiera Pauzy!
Dziennik upadku

Kup teraz

Od 10 listopada czytelnicy Pauzy mogą czytać powieść "Dziennik upadku" Michela Lauba! Oficjalna premiera rynkowa odbyła się 18 listopada.

Torba Pauzy

Specjalnie dla fanów i czytelników Pauzy stworzyłam pierwszą torbę – klasyczny wzór z logo „P” Pauzy po jednej stronie i pełnym logo „Wydawnictwa Pauza” po drugiej. Torba ma nietypowy, kwadratowy kształt, wszyte boki i spód – dzięki temu pomieści nie tylko książki, ale też różne inne przydatne przedmioty.

Wywiad z Niną Lykke

https://www.youtube.com/watch?v=2MlgHfrsvX4

Wywiad z Sigrid Nunez na Big Book Festival

https://www.youtube.com/watch?v=H7e4S4xqm-A

Wywiad z Billem Cleggiem

https://www.youtube.com/watch?v=ajFbJFgpGTE

Pauza na antenie

2020 to prawdziwy rok Pauzy przy mikrofonie. Podcast Wydawnictwa Pauza pozwala zapoznać się z planami wydawniczymi na nadchodzące miesiące, posłuchać fragmentów książek czytanych przez fantastyczne aktorki i aktorów, a także odsłuchać wybrane wywiady. Posłuchaj...

Nowości Pauzy

25 sierpnia do rąk czytelników trafiła głośna książka Witajcie w Ameryce. W powolnej opowieści Lindy Boström Knausgård śledzimy losy naszej bohaterki zamkniętej w mikrokosmosie tego, co pozostało z rodziny – matki i brata. „Nasza rodzina jest rodziną światła” powtarza matka, ale tak naprawdę jej członkowie żyją w cieniu. 

Główna bohaterka nie współczuje samej sobie, nie prosi nas o litość, a więc i my, czytelnicy, jej nie współczujemy.

„Dagens Nyheter”

Pełna delikatności historia dziewczynki: minimalistyczna, zwięzła, subtelna, ale też brutalna. Napisana w samoobronie, zapewniająca wyzwolenie.

„Der Spiegel”

Ellen korzysta z najmocniejszej broni, jaką dysponuje: milczenie bohaterki udowadnia, że siła literatury jest niezrównana.

„Vanity Fair”

Działalność Pauzy

Realizuję swoje literackie marzenie!

Pauza to autorska selekcja książek, każdą wybieram i nad każdą czuwam osobiście. Tytuły z półki, obok której ja sama jako czytelniczka i wydawczyni nie mogłam przejść obojętnie. Sprowadzam kawałek literackiego świata do Polski, latam do Londynu walczyć o prawa do wyjątkowych tytułów, wyszukuję nieznane dotąd perełki. Udostępniam polskim czytelnikom współczesne bestsellery i książki nagradzane w innych krajach, zapraszając ich do mojego literackiego, międzynarodowego świata: to literackie haute couture.

 

Spotkania autorskie

Pełna sala. Prawdziwe historie, rozmowy pisarzy i czytelników, niezwykłe osobowości.

 

Autorzy

Pisarze, którzy kształtują oblicze współczesnej prozy światowej.

 

DESIGN

Rozpoznawalny design i intensywna kolorystyka okładek, a w środku wygodna typografia. Nowoczesne i odważne okładki mają tworzyć nową jakość na polskim rynku, są powiewem świeżości i stają obok najlepszych dizajnerskich okładek w branży.

 

Prawdziwe życie książek

Krytycy i czytelnicy, recenzenci i blogerzy książkowi, żywy strumień opinii o książkach.

 

Wszystkie książki Pauzy

Od stycznia 2018 roku do czytelników Pauzy trafiły: Pierwszy bandzior oraz Pasujesz tu najlepiej Mirandy July, Legenda o samobójstwie Davida Vanna, Nasz chłopak Daniela Magariela, Historia przemocy Édourda Louisa, Tirza Arnona Grunberga, O zmierzchu Therese Bohman, Piękna młoda żona Tommy’ego Wieringi, Czekaj, mrugaj Gunnhildy Øyehaug, Floryda Lauren Groff, Przyjaciel Sigrid Nunez, Madame Zero i inne opowiadania Sarah Hall, Mój rok relaksu i odpoczynku Otessy Moshfegh, Brud Davida Vanna, Koniec z Eddym Édouarda Louisa, Zgiń, kochanie Ariany Harwicz, Linia Elise Karlsson, Nocny prom do Tangeru Kevina Barry’ego, Ta druga Therese Bohman, Dorośli Marie Aubert, Turbulencje Davida Szalaya,  Nikolski Nicolasa Dicknera, Fauna Północy Andrei Lundgren, Witajcie w Ameryce Lindy Boström Knausgård oraz Pełnia miłości Sigrid Nunez.

 

Anita Musioł

Założycielka Wydawnictwa Pauza, doświadczona wydawczyni, lingwistka i amerykanistka. Na polski rynek wydawniczy sprowadza autorską selekcję tytułów w znakomitych tłumaczeniach, oraz pisarzy, którzy kształtują literaturę najnowszą. 

Wydaje prozę zagraniczną (powieści i opowiadania), książki nagradzane lub nominowane do nagród na innych rynkach wydawniczych (rodzimych, lub zagranicznych), debiuty literackie, które nie otrzymały jeszcze nominacji do nagród, ale cieszą się uznaniem krytyków w swoich krajach. 

Dzięki Pauzie do rąk polskich czytelników trafiło już dziesięć wspaniałych książek, a spotkania z ich autorami stały się ważną częścią największych polskich festiwali literackich. 

 

Napisz do nas

Kontakt

Przed wysłaniem propozycji wydawniczej uprzejmie proszę o zapoznanie się z profilem Wydawnictwa Pauza. Propozycje wydawnicze przyjmuję tylko drogą elektroniczną. Jeśli propozycja mnie zainteresuje, odpowiem w ciągu trzech miesięcy.

 

Zapisz się na newsletter!

Zapisz się na newsletter!

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter z książkowymi zapowiedziami Wydawnictwa Pauza, możesz zostawić nam swój adres mailowy.

Email został dodany!