fbpx

Księgarnia Wydawnictwa Pauza

Realizuję swoje literackie marzenie!

Pauza to autorska selekcja książek, każdą wybieram i nad każdą czuwam osobiście. Tytuły z półki, obok której ja sama jako czytelniczka i wydawczyni nie mogłam przejść obojętnie. Sprowadzam kawałek literackiego świata do Polski, latam do Londynu walczyć o prawa do wyjątkowych tytułów, wyszukuję nieznane dotąd perełki. Udostępniam polskim czytelnikom współczesne bestsellery i książki nagradzane w innych krajach, zapraszając ich do mojego literackiego, międzynarodowego świata: to literackie haute couture.

 Nowości
Najnowsze powieści

kup teraz

Bestsellery
Najczęściej czytane

Kup teraz

Premiera Pauzy!
Dziennik upadku

Kup teraz

Od 10 listopada czytelnicy Pauzy mogą czytać powieść "Dziennik upadku" Michela Lauba! Oficjalna premiera rynkowa odbyła się 18 listopada.

Torba Pauzy

Specjalnie dla fanów i czytelników Pauzy stworzyłam pierwszą torbę – klasyczny wzór z logo “P” Pauzy po jednej stronie i pełnym logo “Wydawnictwa Pauza” po drugiej. Torba ma nietypowy, kwadratowy kształt, wszyte boki i spód – dzięki temu pomieści nie tylko książki, ale też różne inne przydatne przedmioty.

Nowości

Opowieści na czas zupełnego zatrzymania. Uniwersalne, ale wyjątkowe. Mocne historie o słabym powiązaniu ze światem, obserwowanym zza szyby powieściowych biur,  dworców i domów daleko od szosy. Raporty z osobistych uwikłań i rejestry nieakceptowanych społecznie emocji.

Cały pakiet nowości Pauzy łagodnie uzupełnia obraz świata, który jeszcze miesiąc temu wydawał się nam zrobiony ze spiżu i kawałków przeznaczenia. Być może te książki okażą się dla Was na tyle ważne, że podsuną Wam jakiś okruch zwierciadła przechadzającego się po gościńcu w czasie totalnego “lockdownu”. Każda z tych książek jest w pewnym sensie o odmowie lub zakazie wzięcia udziału we własnym życiu. Pandemia przymusowo rewiduje i redukuje nasz dorosły wachlarz ról społecznych i ekonomicznych. Wybierzcie się z Pauzą zawalczyć o ulubionych siebie. 

Zapisz się na newsletter!

Zapisz się na newsletter!

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter z książkowymi zapowiedziami Wydawnictwa Pauza, możesz zostawić nam swój adres mailowy.

Email został dodany!