fbpx

O mnie

Anita Musioł

Wydawczyni

Książki to moja pasja, na nich znam się najlepiej. Pracując w wielkich korporacjach zawsze marzyłam o tym, żeby samodzielnie podejmować wybory i decyzje wydawnicze, kształtować profil wydawnictwa i odpowiadać za wydawane książki od początku do końca.

Jestem absolwentką lingwistyki stosowanej oraz studiów amerykańskich na UW, wieloletnią wydawczynią książek, związaną z rynkiem książki od 1998 roku. Przez ponad 15 lat kierowałam redakcjami wiodących polskich wydawnictw w firmach Egmont Polska (2002-2011), Świat Książki (2011-2013) i Grupa Wydawnicza Foksal (2013-2016). Byłam odpowiedzialna za strategię, budżety i plany wydawnicze, oraz cały proces wydawniczy, łącznie z działami praw i produkcji. Przez moje ręce przeszły tysiące książek różnych gatunków – od książek dziecięcych i młodzieżowych, poprzez poradniki i książki kulinarne, po literaturę popularną i prozę z najwyższej półki.

Po rozstaniu z Grupą Wydawniczą Foksal postanowiłam założyć własne, kameralne wydawnictwo, specjalizujące się w prozie zagranicznej. Pierwsza książka Wydawnictwa Pauza trafiła do rąk czytelników w styczniu 2018 roku. W pierwszym roku działalności Pauzy ukazało się pięć tytułów, a do końca 2019 roku było ich już w sumie piętnaście. W 2020 roku ukażą się kolejne tytuły, prawdopodobnie będzie ich trzynaście.

wydane książki

Egzemplarzy

Wideo

Anita Musioł

właścicielka Wydawnictwa Pauza

Założycielka Wydawnictwa Pauza jest gościem Wyliczanki.

Wydawnictwo Pauza

O wydawnictwie, rozmowy, opinie

Rozmowy o literaturze szwedzkiej

Rozmowy o literaturze szwedzkiej

W gościnnych wirtualnych progach Ambasady Szwedzkiej w Polsce o literaturze szwedzkiej rozmawiają: Marcin Wilk, Justyna Czechowska, Dominika Górecka, Stefan Ingvarsson, Katarzyna oraz Anita Musioł, szefowa Wydawnictwa Pauza. 

Jak wydać i sprzedać książkę? Czy każdy może być dziś autorem?

Festiwal Dekonstrukcji Słowa w Częstochowie – debata wydawnicza

O tym, czy rynek książki ma się lepiej, rozmawiają: Anita Musioł, szefowa Wydawnictwa Pauza, Magdalena Budzińska z Wydawnictwa Czarne oraz dyrektorka wydawnicza Wydawnictwa Poznańskiego Monika Długa. 

Jak wydawać żeby przetrwać?

O losie mniejszych wydawców w czasie pandemii opowie nam Anita Musioł, szefowa Wydawnictwa Pauza oraz Michał Chlabicz z Oficyny 4eM. Prowadzenie: Adam Szaja

Klimek Musioł Wilk o koronakryzysie na rynku książki #rozmoWyliczanki [ep92]

W dyskusji „Koronakryzys na rynku książki” prowadzonej przez Marcina Wilka w ramach #rozmoWyliczanki uczestniczyła założycielka Wydawnictwo Pauza – Anita Musioł.

Radio Kapitał: Godzina o książkach - Anita Musioł (18-02-2020)

Gościnią audycji „Godzina o książkach” w Radio Kapitał była założycielka Wydawnictwo Pauza – Anita Musioł.

Biblioteka Analiz

wywiad dla pisma branżowego Biblioteka Analiz – z Anitą Musioł rozmawia Ewa Tenderenda-Ożóg
{
Kameralne wydawnictwo, specjalizujące się w prozie zagranicznej. Pierwsza książka Wydawnictwa Pauza ukazała się w styczniu 2018 roku.

– Anita Musioł

Zapisz się na newsletter!

Zapisz się na newsletter!

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter z książkowymi zapowiedziami Wydawnictwa Pauza, możesz zostawić nam swój adres mailowy.

Email został dodany!