O mnie

Anita Musioł

Wydawczyni

Książki to moja pasja, na nich znam się najlepiej. Pracując w wielkich korporacjach zawsze marzyłam o tym, żeby samodzielnie podejmować wybory i decyzje wydawnicze, kształtować profil wydawnictwa i odpowiadać za wydawane książki od początku do końca.

Jestem absolwentką lingwistyki stosowanej oraz studiów amerykańskich na UW, wieloletnią wydawczynią książek, związaną z rynkiem książki od 1998 roku. Przez ponad 15 lat kierowałam redakcjami wiodących polskich wydawnictw w firmach Egmont Polska (2002-2011), Świat Książki (2011-2013) i Grupa Wydawnicza Foksal (2013-2016). Byłam odpowiedzialna za strategię, budżety i plany wydawnicze, oraz cały proces wydawniczy, łącznie z działami praw i produkcji. Przez moje ręce przeszły tysiące książek różnych gatunków – od książek dziecięcych i młodzieżowych, poprzez poradniki i książki kulinarne, po literaturę popularną i prozę z najwyższej półki.

Po rozstaniu z Grupą Wydawniczą Foksal postanowiłam założyć własne, kameralne wydawnictwo, specjalizujące się w prozie zagranicznej. Pierwsza książka Wydawnictwa Pauza trafiła do rąk czytelników w styczniu 2018 roku. W pierwszym roku działalności Pauzy ukazało się pięć tytułów, a do końca 2019 roku będzie ich już w sumie piętnaście.

wydanych książek

Egzemplarzy

Wideo

Anita Musioł

właścicielka Wydawnictwa Pauza

Założycielka Wydawnictwa Pauza jest gościem Wyliczanki.

{
Kameralne wydawnictwo, specjalizujące się w prozie zagranicznej. Pierwsza książka Wydawnictwa Pauza ukazała się w styczniu 2018 roku.

– Anita Musioł

Zapytaj o książkę

Umów rozmowę

Skontaktuj się