Nasi Autorzy

Pisarze zagraniczni

Laureaci międzynarodowych nagród literackich, autorzy wyjątkowych książek, artyści rewolucjonizujący techniki powieściowe i sprawni kolonizatorzy powieściowych światów

Lauren Groff

Gunnhild Øyehaug

Tommy Wieringa

Miranda July

David Vann

Daniel Magariel

Édouard Louis

Arnon Grunberg

Therese Bohman

Książkometr Pauzy

wydane książki

W planie na 2018

W planie na 2019

Pisarka

Therese Bohman

Therese Bohman to znana i ceniona pisarka szwedzka. Jest autorką trzech powieści, z których każda wzbudziła uznanie krytyków literackich w kraju autorki i za granicą. W 2016 roku jej trzecia powieść, O zmierzchu, otrzymała nominację do Nagrody Augusta, najbardziej prestiżowej szwedzkiej nagrody literackiej.

Pisarz

Arnon Grunberg

Laureat Constantijn Huygens Prize za całokształt twórczości

Arnon Grunberg pochodzi z Amsterdamu, mieszka w Nowym Jorku. Jest uważany za jednego z najlepszych i najciekawszych współczesnych pisarzy niderlandzkich. To również znany publicysta komentujący wydarzenia współczesnego świata.

W 2009 roku otrzymał Constantijn Huygens Prize za całokształt twórczości.

Pisarz

Édouard Louis

Nominowany do Nagrody Goncourtów

Édouard Louis, właściwie Eddy Bellegueule, pochodzi z północnej Francji. Jego pierwsza autobiograficzna powieść En finir avec Eddy Bellegueule odniosła niebywały sukces: autor w wieku 22 lat otrzymał pierwszą w życiu nominację do Nagrody Goncourtów, jednej z najbardziej prestiżowych nagród literackich na świecie, a debiutancka powieść sprzedała się we Francji w nakładzie ponad 300 tysięcy egzemplarzy i została opublikowana za granicą w 25 językach. Od tego czasu Louis napisał dwie kolejne osnute na faktach powieści: wydaną we Francji w 2016 roku Historię przemocy i najnowszą Qui a tué mon père (ukazała się w maju 2018 roku).

Zdjęcie autora Copyright © Leemage/Opale/EastNews

Pisarz

Daniel Magariel

Laureat New York Times Book Review Editors’ Choice oraz Amazon Best Book of 2017

Publikował w pismach literackich, m.in. „Granta”, „Lit Hub”, „Salt Hill Journal”, „Stop Smiling Magazine” i „Issue Magazine”. Nasz chłopak, który zyskał uznanie krytyki w U.S.A. i w Wielkiej Brytanii, to jego debiutancka powieść. Prawa do książki zostały sprzedane do kilkunastu krajów – przed polskim wydaniem, książka ukazała się po włosku, niemiecku, grecku

Pisarka i reżyserka

Miranda July

Laureatka Frank O’Connor International Short Story Award

Twórczyni filmów, artystka i pisarka. Jej filmy zdobyły nagrodę specjalną jury na Sundance Film Festival i cztery nagrody na festiwalu w Cannes, w tym Złotą Kamerę. Proza July ukazywała się na łamach „The Paris Review”, „Harper’s” i „New Yorkera”, a jej zbiór opowiadań No One Belongs Here More Than You (2007) został nagrodzony Frank O’Connor International Short Story Award i opublikowany w dwudziestu trzech krajach.

Pisarz

David Vann

Laureat czternastu nagród literackich

Autor opowiadań i kilku powieści, wydawanych w ponad dwudziestu językach. Legenda o samobójstwie to pierwsza książka jego autorstwa, która ukazuje się po polsku.

Zapytaj o książkę

Umów rozmowę

Skontaktuj się